5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

Stilius. Foteliai iš kitų minkštųjų baldų išsiskiria savo charakteringumu. Rinkoje galima rasti įvairiausių jų medžiagų, netikėtų formų, skirtingų dydžių bei spalvų variantų. Dėl savo charakteringumo šis baldas interjere lengvai gali tapti svarbiausiu, akį patraukiančiu akcentu. Tai taip pat gali būti būdas į interjerą įnešti ryškią spalvą arba raštą. Taigi renkantis tokį minkštąjį baldą, visada reikia stengtis, kad jis atspindėtų jūsų stilių bei charakterį. Žinoma, renkantis nereikėtų užmiršti atsižvelgti ir į bendrą namų interjero tematiką.

Shutterstock

Kokybė. Nors fotelio estetika yra be galo svarbi, jo patogumas turėtų būti prioritetas. Gera fotelio kokybė yra patogumo ir ilgaamžiškumo garantas. Ji taip pat daro didelę įtaką ir baldo estetikai, ypač praėjus keliems metams, nes kokybiškas baldas ilgiau išlaiko savo pradinį grožį. Fotelio kokybė priklauso nuo medžiagų, rėmo, atramų ir pagalvėlių užpildų. Foteliai – baldai, kurie reikalauja didesnių investicijų, nes paprastai kaina atspindi šio baldo kokybę.

Sėdimosios dalies patogumas. Renkantis fotelį, laba svarbu yra gerai įvertinti sėdimąją jo dalį. Svarbūs sėdimosios dalies parametrai: gylis ir plotis. Fotelio sėdimosios dalies gylis yra ypač aktualus aukštiems žmonėms, nes kuo gilesnė yra ši dalis, tuo geriau ji bus pritaikyta ilgoms kojoms. Didesnis sėdimosios dalies plotis patiks tiems, kurie mėgta fotelyje patogiai susirangyti. Taip pat reikėtų atsižvelgti į sėdėjimo kampą (sėdint ant fotelio šlaunys turėtų būti statmenos grindims, nes jei keliai bus nukreipti aukštyn arba žemyn sėdėti nebus patogu).

Shutterstock

Fotelio atlošas. Kitas svarbus fotelio aspektas – atlošo aukštis. Jie gali būti tiek aukšti, tiek žemi. Jeigu šis baldas yra skirtas televizoriaus žiūrėjimui, patariama rinktis aukštą variantą, kad būtų patogu atremti kaklą. Fotelis su žemesniu atlošu tinka svetainėje, kurioje jis pasitarnauja kaip papildoma sėdimoji vieta svečiams, nes sėdint ant tokio baldo patogu bendrauti.

Shutterstock

Porankiai. Kokį fotelį rinktis, su porankiais ar be jų, priklauso tik nuo asmeninių norų. Tai paprastai priklauso nuo to, kaip žmogui patinka sėdėti bei kaip dažnai ir kaip ilgai yra sėdima. Jeigu fotelis bus naudojamas kiekvieną dieną, tada rekomenduojama rinktis variantą su porankiais, bet jei juo bus naudojamasi tik retkarčiais, porankiai tikrai nėra būtini.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis