Septynios 2018 metų namų dekoro tendencijos

Interjero dekoro tendencijos yra labai nepastovios: vieną dieną visur matome prancūziškos eglutės raštus ir dekoracijas su flamingais, o kitą dieną visa tai jau būna įtraukta į nusibodusių dalykų sąrašą. Jei nenorite, kad jūsų butas atrodytų kaip „Instagram“ svetainės klišė, labai svarbu domėtis, kurie dizaino elementai aktualūs, o kurie jau pasenę. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pasidomėti tuo, kas populiaru „Pinterest“ svetainėje.

Peržvelgėme šioje platformoje vyraujančius vaizdus ir įrašus ir išskyrėme septynias dekoro tendencijas, kurios dominuos 2018 metais. Siūlome idėjas, kaip šiemet įsirengti ar pertvarkyti namus – tebūna tai jums įkvėpimas.

Šilti, jaukūs tonai

Ilgą laiką interjere karaliavo skandinaviškas stilius su baltais ir pilkšvais tonais, bet šios spalvos šiais metais jau bus nebemadingos. Minimalistinio stiliaus, Skandinavijos šalių įkvėptuose interjeruose ims figūruoti sodrios žemės spalvos – nuo vyšninės ir rudai oranžinės iki rusvai raudonos plytų ir drumzlinų žalių atspalvių. Šie šiltesni tonai sukuria jaukesnę atmosferą nesuardydami švarios skandinaviškos estetikos.

Shutterstock

Grakštesnės baldų kojelės

Pastaruosius porą metų buvo nepaprastai populiari praėjusio amžiaus vidurio estetika, bet ne mažesnio susidomėjimo sulaukė industrinio stiliaus baldai. Į apačią siaurėjančias medines baldų kojeles šiemet pakeis grakštesnės metalinės kojelės. Taigi bus populiarios paprastos, viena ant kitos kraunamos kėdės su juodu rėmu, A formos stalo kojelės ir sofos su grakštesnėmis atramomis. Rezultatas? Patogesni baldai, kurie atrodo labiau minimalistiškai.

Netobulumo džiaugsmas

Pamirškite „hygge“: 2018 metais šią gyvenimo būdo filosofiją pakeis nauja – „Vabi Sabi“. Šis žodis kilęs iš senovės japonų kultūros ir reiškia susitaikymą su netobulumais namuose ir gyvenimo nenuspėjamumu. Interjero dekore tai reiškia mylėti visus savo namų trūkumus, kurie daro juos autentiškais – nuo įdubimų sienose iki grindų įbrėžimų. Vadinasi, nebereikės siekti tobulo vaizdo ir pagaliau bus galima atsipalaiduoti!

Shutterstock

Šalavijų spalva

Šiemet į pirmą planą iškils dar viena neutrali spalva – šalavijų. Tai atspalvis tarp pilkšvai melsvos šiferio ir gelsvai žalsvos alyvuogių spalvų. Šis prislopintas, elegantiškas atspalvis išsiskiria minimalistiniame interjere jo neišbalansuodamas.

Mozaikinis betonas arba „terrazzo“

Mozaikinis betonas, dar vadinamas „terrazzo“, buvo labai populiarus aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, o šiemet ši tendencija grįžta su trenksmu. „Pinterest“ svetainės duomenimis, vartotojų išsaugomų paveikslėlių su prierašu „terazzo“ skaičius išaugo 316 proc. Mozaikinio betono technika galima dengti lubas, prieškambario grindis, šiuo raštu netgi puošiami namų apyvokos reikmenys.

Shutterstock

Kambariniai augalai su raštuotais lapais

Meilė kambariniams augalams niekur nedings ir šiemet, tik labiau išpopuliarės fotogeniški augalai: svetainėje „Pinterest“ išsaugomų paveikslėlių su prierašu „patterned plants“ („augalai su raštuotais lapais“) skaičius išaugo 533 proc. Paieškokite tokių augalų, kaip maranta arba sansevjera – jie į namus įneš vešlios tekstūros.

Shutterstock

Skirtingų metalų derinimas

Metalo blizgesys puikiai dera su įvairiausiomis spalvomis, o metalų derinimas su skirtinga apdaila akimirksniu interjerui suteikia vizualinės intrigos ir gylio. Dekoruokite namus nuotraukomis sidabrinio ir auksinio atspalvio rėmeliuose arba ant žalvarinio kavos stalelio pastatykite rožinio aukso spalvos padėklą – tai parodys, kad kambario interjerą jūs gludinote ilgus metus, o ne supirkote visą dekorą vienu ypu, įkvėpti pagal namų katalogo nuotraukų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis