5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

1. Grožis slypintis netobulose apdailos detalėse. Industrinis stilius laužo įprastus apdailos grožio standartus, parodydamas, kad patraukliai namų erdvei nėra būtina preciziškai atlikta sienų, lubų, grindų apdaila. Tokios detalės, kaip: neuždengtos lubų sijos, vamzdžiai, betoninės grindys, plytinės sienos turi labai daug šarmo ir erdvei suteikia papildomo charakterio.

Shutterstock

Šios detalės interjere atlieka keletą paskirčių – pirmiausia jos primena apie gyvenimą industrinėje miesto aplinkoje ir kuria balanso įspūdį tarp interjero ir jį supančios aplinkos. Taip pat vizualiai šios detalės patalpose yra svarbios dėl savo tekstūriškumo, jos interjerui suteikia papildomo gylio.

2. Neperdirbtų, tvirtų, natūralių medžiagų svarba. Industriniame stiliuje yra vertinamas tikrumas, natūralumas. Metalas ir mediena – medžiagos be kurių sunku įsivaizduoti bet kokį industrinio stiliaus interjerą. Abi šios medžiagos išsiskiria savo faktūromis ir kuriama atmosfera. Mediena – natūrali, šilta ir jauki medžiaga. Metalas – glotnus, industrinis, šaltas paviršius. Šios skirtingos medžiagos derėdamos tarpusavyje sukuria vizualinį balanso jausmą.

Shutterstock

3. Meilė vintažinio stiliaus interjero akcentams bei baldams. Kitas svarbus industrinio stiliaus elementas – vintažinio stiliaus baldų bei aksesuarų naudojimas interjere. Paįvairinti namų erdvę ir kartu praturtinti ją istorine praeitimi dvelkiančiomis detalėmis galima radiniais rastais antikvariatuose. Antikvariniai baldai ir aksesuarai išsiskiria tuo, kad paprastai jie yra vienetiniai ir interjere atrodo itin savitai.

Shutterstock

4. Šviestuvai – išskirtinė dekoro detalė. Industriniame interjero stiliuje šviestuvai užima labai svarbią vietą, jų čia naudojama tikrai nemažai. Jie atlieka ne tik savo paskirtį – apšviečia erdvę tamsiuoju paros metu, bet ir yra ypatinga interjero detalė, kuri vizualiai prilygsta meno kūriniui.

Shutterstock

5. Kontrastas – svarbiausias išskirtinio interjero elementas. Kuriant bet kokį interjerą, kontrastas užima labai svarbią vietą. Industriniame stiliuje šis dekoro elementas yra ypač akivaizdus.

Shutterstock

Šiame stiliuje gausu ryškių bei skirtingų apdailos faktūrų (plytinės sienos, betoninės lubos arba grindys), taip pat skirtingų baldų medžiagų (oda, metalas, mediena). Visos šios detalės derėdamos tarpusavyje sukuria gilaus ir tekstūriško interjero įspūdį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis