Įdomu: mados ryšys su interjeru

Apie mados ryšį su interjeru kalbamės su Gabija Pilkauskaite – mados dizaino srities vadove Vilniaus Interjero Dizaino mokykloje.

Mano stilius – mano interjeras

Ar dažnai susimąstote, koks interjero stilius jums gražiausias ir kokiuose namuose svajotumėte gyventi? Dėl šiuolaikinės pasiūlos, kartais yra pakankamai sunku nepasiklysti. Ar aklai pasirinkęs vieną iš daugelio gražių stilių, žmogus sugebės patogiai jaustis ir grožėtis savo namais kiekvieną dieną? Anot G. Pilkauskaitės, šie klausimai tūrėtų būti svarbūs visiems norintiems susikurti namus, kuriuose gera ir jauku gyventi.

Tiems, kas ieško savęs, verta atsigręžti į savo rūbų spintą. Juk žmogus išreiškia savo asmenybę ir charakterį per aprangą taip pat, kaip ir per interjerą ar eksterjerą. Mūsų mėgiami rūbai pasakoja apie tai, kas esame. Jei daugiausiai dėvime minimalistinius rūbus, o spintoje dominuoja juoda ir balta spalvos, turbūt pasirinkę mums patrauklų Provanso stilių interjere, kuriame pilna pastelinių spalvų ir nesusikaičiuojamas kiekis jaukumo pridedančių detalių, nesijausime jaukiai. Na, o jei mėgstame pūstas klasikines sukneles, puoštas neriniais ir įvairiomis detalėmis, galbūt ir klasikinis stilius interjere būtų teisingas būdas perteikti asmenybę. Todėl galima būtų teigti, kad asmenybę perteikiantis mados stilius, kartais gali padėti išsirinkti ir mums tinkamą interjero stilių. Kartais būtų tiesiog verta vizualiai įsivaizduoti, kaip atrodytų mėgiamas mados įvaizdis integruotas į interjerą.

Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui Sportmax 2016 pavasario/vasaros kolekcijos modelis apačioje šiuo atžvilgiu atspindi minimalistinį stilių. Galima teigti, kad žmogus, linkęs išreikšti savo asmenybę būtent per tokio tipo aprangą, geriausiai jaustųsi minimalistiniame interjere, kaip pavaizduota šalia, kuriame dominuoja balta spalva ir tik keli interjero akcentai.

Shutterstock nuotr.

Anteprima 2016 pavasario/vasaros suknelė gali būti priskiriama Provanco stiliui interjere dėl dominuojančios pastelinės žydros spalvos, audinio pasirinkimo bei bendro romantiško įvaizdžio.

Shutterstock nuotr.

Dennis Basso 2016 rudens kolekcijos klasikinio stiliaus suknelė apačioje, dekoruota įvairiais raštais bei nėriniais, interjere galėtų atspindėti prabangią klasikinio interjero kategoriją.

Vis labiau madinga tampa derinti rūbų stilių su interjeru. Dėl šios priežasties, mados namai vis daugiau dėmesio skiria savo interjero linijoms, tam, kad savo klientui galėtų pasiūlyti daugiau nei tik aprangą. Auganti pasiūla palengvina interjero detalių atradimo procesą, nes tai suteikia užtikrintumo ir pasitikėjimo, kad pasirinkę mūsų mylimo dizainerio prekinio ženklo namų linijos atributiką gausime norimą kokybę, stilių ir mūsų interjeras perteiks trokštamą gyvenimo būdą. Lygiai taip pat, kaip dizaineriai aprengia mus, jie gali padėti aprengti ir mūsų namus.

Mados tendencijos interjere

Ieškodami įkvėpimo, interjero dizaineriai dažnai atsigręžią į madų kolekcijas: sezono madingiausias spalvų paletes, tekstiles, raštus ar jų apdirbimo technologijas ir tarpusavio derinimą. Tačiau yra svarbu pastebėti skirtumą tarp mados tendencijų ant podiumo ir interjere. Žymiai lengviau yra vaikytis mados tendencijų, nes pakeitus keletą įvaizdžių, galime tą sezoną būti ypač madingi. Tačiau interjeras yra daug ilgaamžiškesnis. Dėl šios priežasties, kategoriškai pakeisti interjerą įsigijus keletą naujų, tą sezoną ypač madingų detalių, yra labai sunku. Dėl šios priežasties, mada šiuo klausimu turi daugiau erdvės eksperimentavimui ir drąsiems sprendimams, priešingai nei interjeras, kuris privalo būti puikiai apgalvotas ir santūresnis.

Shutterstock nuotr.

Alberta Ferretti 2016 pavasario/vasaros kolekcijos modelis yra puikus pavyzdys, kaip raštai ir spalvų gama gali tapti įkvėpimo šaltiniu interjero atributikos kūryboje.

Shutterstock nuotr.

Vienas iš galimų pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti Alexander McQueen 2016 pavasario/vasaros kolekcijos suknelė, jei ji būti interjero dalis.

Shutterstock nuotr.

Šio Giorgio Armani 2016 pavasario/vasaros kolekcijos įvaizdžio bendros stilistikos bei spalvų tonų įkveptas interjeras galėtų atrodyti būtent taip.

Namai, kurie yra įkvėpti interjero

Lygiai taip pat kaip interjero dizaineriai atsigręžia į mados tendecijas, ieškodami įkvėpimo, taip ir mados dizaineriai ieško savęs analizuodami meną, architektūrą, interjerus. Vienas iš pavyzdžių, kaip dizaineriai perteikia interjero estetiką madoje yra Prada 2010 metų pavasario/vasaros kolekcija, kurioje buvo pristatomi aukštakulniai, puošti kristalais – šis daizainas gimė įkvėptas Versalio rūmų šviestuvų estetikos ir formų. Ir tai tikrai ne vienintelis pavyzdys, kai dizaineriai paviešina konkrečius savo įkvėpimo objektus.

Išvada

Pasak Gabijos P., tai kas esame, yra dažnai perteikiame per aprangą ir namų interjerą, per būsto architektūrą ir landšaftą. Tik supratę, kokio stiliaus žmogus esame, susikursime mylimus ir jaukius namus. Nes namai – tai žmogaus vidinis atspindys. Na, o mada ir interjeras, tai lyg dvi neatsiejamos meno stichijos – abi įvairiaupusiškai papildo viena kitą.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis