Augaliniai motyvai interjere: nuo imitacijų iki išskirtinio dizaino

Floristinis dekoras, augalų motyvai interjere dabar kaip niekad aktualūs. Greitas gyvenimo tempas, aukštosios technologijos, darbo vietoje supantis plastikas ir kompiuterių ekranai verčia mūsų akis ieškoti atsipalaidavimo gėrintis gamtos sukurtais ar gamtą pakartojančiais dirbtiniais objektais. Tokius kuria žinomi dizaineriai, gamina garsios pasaulyje kompanijos.

Natūralių medžiagų ir vasariškos gamtos spalvų šaltuoju metu pasigendame ne tik mes, bet ir nemaža pasaulio gyventojų dalis, įsikūrusių šiauriau, todėl vasarišką nuotaiką stengiamės sukurti visais įmanomais būdais – pasitarnauja ir daiktų dizainas, ir kambariniai augalai, ir gamtos objektų imitacijos.

Gamintojo nuotr.

Ryšį su gyvąja gamta namų interjere labiausiai patiriame matydami ir liesdami natūralias medžiagas, ypač medį. Grindys, baldai, kiti aksesuarai iš natūralios medienos – gyvenamojoje erdvėje akivaizdžiausias ir apčiuopiamiausias elementas, siejantis su gamta. Vargu ar daug kas iš mūsų rinktumėmės fantastiniuose filmuose vaizduojamus plastiku, plienu ir stiklu apipavidalintus namus.

Gamintojo nuotr.

Natūrali mediena – jaukios ir šiltos tekstūros, maloni liesti. Dėl to abejonių nekyla. Dar viena gamtinio elemento ypatybė – žalia spalva. Lietuvoje vasarą ji nepaprastai sodri: gal todėl nedaug rastume interjerų, kuriuose būtų apsieita be kambarinių augalų.

Gamintojo nuotr.

Šiandien augalija ir žaluma mūsų namuose – ne tik gėlės vazonuose ar vazose, o ir dekoratyviniai interjero elementai: tekstilė, baldai, šviestuvai. Garsių dizainerių kūryba, įkvėpta mus supančios gyvosios gamtos, padovanojo pasauliui išskirtinių, jau tapusių klasika namų erdvės formavimo ir dekoravimo kūrinių.

Gamintojo nuotr.

Neabejotinai kiekviena epocha atidavė duoklę augaliniams motyvams, skiriasi tik jų vaizdavimo būdai, kompozicijos, medžiagiškumas. Augalus stengtasi sujungti į kompozicijas, supinti juos į girliandas, vainikus. Tai ypač akivaizdžiai atskleidžia ampyro, bydermejerio stiliai. O štai modernas augalinių kompozicijų grožio sampratą supaprastino ir palaipsniui į lyderius išstūmė atskirus, pavienius augalus.

Gamintojo nuotr.

Praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio augalinis dekoras virto originaliais raštais – vyravo geometrija ir paprastumas. Šiais laikais jokių ypatingų prioritetų nėra: dabar įvairiausių epochų ir stilių deriniai gali būti ir pavieniai, ir kaip vientisa kompozicija. Patys gaivališkiausi augalų raštai dabar turi teisę egzistuoti ir būti madingi.

Gamintojo nuotr.

Ne taip seniai floristinis atspaudas tebuvo siūlų pynė tekstilėje, o šiandien augaliniam motyvui klestėti atsirado daugybė galimybių. Augalinis dekoras, kažkada susijęs su kultūrinėmis vertybėmis, menu ir prabanga, dabar sėkmingai įsiliejo į mūsų buitį, puikiai prisiderino prie šiuolaikinių medžiagų, technologijų ir tapo prieinamas daugeliui.

Gamintojo nuotr.

Dekoruojant šiuolaikinius interjerus kartais nebūna galimybės namus papuošti gyvais augalais: tiesiog gyvenantys didmiestyje šeimininkai jų nepageidauja arba negali sau to leisti dėl ilgų komandiruočių, naminių gyvūnų, alergijų ir panašiai. O sukurti komforto ir poilsio erdvę be augalų sunkiai įmanoma... Bet yra išeitis – dirbtiniai augalai, geros kokybės imitacijos.

Gamintojo nuotr.

Dirbtinė augmenija puikiai atlieka savo pagrindinę funkciją – dekoratyviąją ir psichologinę. Ji ilgaamžė, nereikalauja priežiūros, pagaminta iš ekologiškai švarių medžiagų. Šiandien nenatūralios floros pasaulyje įvyko tikra revoliucija: gamintojai siūlo gausų aksesuarų asortimentą iš kokybiškų medžiagų – iš jų pagamintas gėles, žolynus, krūmus sunku atskirti nuo natūralių. Vizualinis identiškumas – stulbinamas.

Gamintojo nuotr.

Augalų motyvai interjere žmogui gali turėti dvejopą įtaką: gali raminti, padėti atsipalaiduoti ir pailsėti, arba, atvirkščiai, erzinti. Taip yra, nes floristinis akcentas gerai pastebimas, kartais patraukia dėmesį net nevalingai. Būtent dėl šių augalinio dekoro ypatybių reikia gerai pagalvoti renkantis jį savo namams. Ypač tai aktualu ruošiantis įsigyti masyvų daiktą: juk jo nepaslėpsi, kai atsibos. O štai ryškią gėlėtą staltiesę galima sulankstyti ir įdėti į stalčių iki kito karto.

Gamintojo nuotr.

Idėja! Netikri augalai

Interjero puošyba dekoratyviniais dirbtiniais augalais turi privalumų, vienas jų – tokios „augmenijos“ nereikia nuolat prižiūrėti. Jų nereikia persodinti, tręšti, laistyti, užtenka nuvalyti dulkes. Tik nepamirškite, kad, veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, dirbtiniai augalai gali išblukti, todėl rinkitės vietą toliau nuo lango. Beje, tai irgi didelis privalumas – dirbtinis augalas papuoš kampą, kuriame niekada negalėtų stovėti gyvas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis