Kūrybiškas sprendimas, kaip laikyti džiovintus augalus

Kas žino, ar būtume prisiminę genialiai paprastą būdą kvėpinti namus ir daiktus į nedidelius maišelius subertomis džiovintomis gėlėmis ir žolėmis, jei vienas garsiausių pasaulyje žurnalų apie interjero dekorą nebūtų įvardijęs sašė kaip šių metų namų puošybos tendencijos (nors žinoma ji jau kokį tūkstantį metų). Vis tiek gerai, kad taip padarė!

Maišelių su džiovintais augalais galime įsigyti parduotuvėse, tačiau tik tada, kai patys suderiname žiedų ir lapų aromatą, šis tobulai atitinka individualius mūsų pomėgius. Pastaruoju metu ypač madinga lankytis profesionalų rengiamuose kursuose ir mokytis pasigaminti natūralių kvepalų, žvakių ar muilo. Sašė yra paprastesnis būdas džiaugtis mėgstamu kvapu. Prisiminkime jį, kai gėrimės gausiu levandų (rožių, čiobrelių, mėtų...) žydėjimu sode.

Vida Press

Paketėliai su džiovintais augalais gali būti paprastučiai arba išradingai dekoruoti. Jei nemokate siūti, galite naudoti papuošalų maišelius, galite audinį apklijuoti specialia lygintuvu išlydoma juostele arba nunerti, numegzti, netgi paprasčiausiai surišti medžiagos skiautę kaspinu, storu siūlu ar įdomesne virvute.

Džiovintų augalų aromatas maloniai pasklis ne tik patalynės dėžėje ar drabužių stalčiuje. Maišelių dėkite ir į batus, megztas pirštines, kabinkite ant pakabų spintoje. Sunkiau sugalvoti, kur sašė netiktų: vienas kvapiųjų maišelių gamintojas savo interneto svetainėje išvardijo net 101 būdą, kaip juos panaudoti... Džiovintas gėles sumaišius su keliais šaukšteliais sodos, sašė ne tik skleis aromatą, bet ir sugers nemalonius kvapus. O jei į maišelį su levandomis ar kitomis kvapiomis žolėmis įbersite Negyvosios (tiks ir paprasta) jūros druskos, galėsite jį naudoti maudynėms: levandų, liepų žiedų vonia atpalaiduoja, nuramina, o pipirmėčių lapų, vonia suteikia energijos, tonizuoja.

Verta išbandyti
Džiovintų augalų aromatas bus stipresnis, jei sumaišysite juos su keliais ar keliolika lašų eterinio aliejaus. Pirmiausia eterinį aliejų sumaišykite su trupučiu augalinio glicerino (kad kvapas ne taip greit išgaruotų) ir spirito ar degtinės (kad skystį būtų lengviau purkšti). Šiuo mišiniu apipurkškite džiovinus žiedus ir lapus, tačiau ne per daug – skystis turi į juos įsigerti, o maišelis nepermirkti.

Vida Press

Atminkite!
Levandas geriausia rinkti, kol dar yra šiek tiek neišsiskleidusių pumpurų – jie ilgiau išsaugo aromatą ir žiedams džiūstant nenubyra žiedlapiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis