Originalios idėjos, kaip gyventi be užuolaidų

Interjero dekoravimas – labai įtraukiantis ir įdomus procesas, todėl sustoti visada būna sunku. Pokyčių norą sunku suvaldyti, o idėjų pasisemti galima beveik visur ir iš visko. Svarstote, kaip dekoruoti duris, o pasirodo, jog tai tiktų ir langams.

Niekaip neišsirenkate medžiagos užuolaidoms? Norite visko ir iš karto? Niekas Jums netrukdo naudoti skirtingų raštų skirtingus audinius. Svarbiausia, kad visi audiniai turėtų kažką bendro – tada ir visuma derės.

Garažų eilė, automagistrale judantys automobiliai, gretimų namų sienos – gėrėtis „šiomis grožybėmis“ niekam nepatinka ir niekas to nenori. Jus išgelbės romanetės, dekoruotos dideliu gėlės žiedu – puikus vaizdas garantuotas.

Privatus namas gerai dėl to, kad jame galima žaisti dydžiais, formomis ir langų padėtimi pagal savo norus. Nuodėmė būtų tuo nepasinaudoti. Bet koks nuokrypis nuo normos garantuoja neįprastą vaizdą. Užuolaidos šiuo atveju netinka, tačiau būtinai reikia parinkti puikų vaizdą pro langą ir tinkamą rėmų spalvą. Be šių dviejų dalykų pastangos bus nieko vertos.

Karštuose kraštuose langinės yra vienas populiariausių langų dailinimo būdų. Drąsiai naudokite šią idėją, kadangi langinės labai universalios savo panaudojimu. Langinės padeda reguliuoti šviesos kiekį, sukuria intymią aplinką ir intrigą. Be to, jos visam laikui padės užmiršti užuolaidų skalbimą bei lyginimą. Ne gyvenimas, o tikra siesta.

Panašų efektą pasieksite ant langų uždėję pakeliamas žaliuzes, tačiau ir tai ne paskutinis būdas pagražinti langus. Pavyzdžiui, jeigu Jums nepatinka grotos, rinkitės aklinai užveriamas langines, apklijuotas kokiu įdomiu ornamentu arba tradicines dvivėres langines, pagražintas sunkiomis puošniomis užuolaidomis bei paauksuotu karnizu. Šiuolaikiniame interjere tokie deriniai yra visiškai priimtini.

Langas vonioje – svajonių ledkalnio viršūnė: tačiau ne visi mielai prausiasi žinodami, jog juos pro langą gali matyti kaimynai. Būtent dėl šios priežasties užuolaidos yra būtinybė. Svarbu pasirinkti tokią medžiagą, kuri praleistų šviesą: juk maudymasis kūną šildant saulės spinduliams – tikriausias malonumas. Idealiausias variantas – permatomas audinys arba plona medvilninė siuvinėjimais papuošta medžiaga.

Milžiniškas – nuo grindų iki lubų – langas ir prieš jį esanti sofa su vaizdu į lauką. Šis derinys nereikalauja jokių papildomų pagražinimų. Vietoj audinio su ornamentu, kuris visada patraukia dėmesį, geriau rinktis neutralų pusiau permatomą roletą. Be to, jis padės reguliuoti į kambarį patenkančios šviesos kiekį.

Visiškas užuolaidų atsisakymas nereiškia privatumo atsisakymo. Tiesiog ant lango užklijuokite ornamentu papuoštą plėvelę. Toks dekoravimo variantas praleis saulės spindulius, bet Jūsų asmeninio gyvenimo detalės pašaliniams liks nepastebimos. Ornamentas gali būti spalvotas ir įvairių formų arba griežtų geometrinių figūrų.

Gražus langas – vienas geriausiai emocijas atspindinčių interjero elementų. Jeigu pas jus įstatyti langai su senais rėmais, nesiskubinkite juos keisti naujais langais. Nauji langai tikrai nesuteiks tokio pat vaizdo, nepaisant visų pardavėjų įtikinėjimų. Geriau esamus langus restauruokite – nepasigailėsite. Tokie langai puikiai žiūrisi tiek moderniame, tiek tradiciniame interjere.

Erdvėse šalia lango niekada netrūksta natūralaus apšvietimo, todėl čia labai tinka įrengti stebėjimo ar skaitymo zonas. Pakanka prie sienos pastatyti nedidelį minkštasuolį. Dar vienas variantas – pritaikyti sėdėjimui palangę (ją teks prailginti ir sutvirtinti).

Roletai gali uždengti tik pusę lango – paslėpti nuo smalsių akių būtent privačiausią dalį. Tiesa, nustebinti smalsius kaimynus vis tiek galite: užteks pasirinkti ryškių spalvų roletą ir juos nustebins Jūsų drąsa.

Pagal veikimo principus šios užuolaidos primena klasikines romėniškas užuolaidas, tačiau jos yra paprastesnės. „Trumpinamos“ jos žiedų eilės užuolaidos apačioje dėka. Vietoje karnizo galima naudoti kabliukus. Tiesa, tokių užuolaidų naudojimas yra smarkiai ribotas: jos tinka tik žemai esantiems langams, nes kitu atveju jas pakelti (sutraukti) būtų sudėtinga.

„Užuolaidas“ lengva pasidaryti patiems. Reikia tvirtos virvės, ant kurios galima verti tai, ko širdis geidžia: dirbtines gėles, šiaudelius kokteiliams, karoliukus ir t.t. Tai puikus sprendimas erdvėse, kurioms natūralus apšvietimas yra būtinybė – tokios užuolaidos netaps kliūtimi šviesos patekimui į patalpas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis