2017 m. interjero tendencijos

Jei jūs ką tik išleidote savo santaupas ilgai svajotiems namų rakandams iš marmuro ir vario, geriau neskaitykite šio straipsnio.

2016-ji metai prabėgo lyg akimirka, ir štai jau ant nosies 2017-ieji, kurie žada dideles permainas interjero pasaulyje.

Jei ketinate renovuoti senąjį būstą ar įsirenginėti naujus namus, susipažinkite su naujausiomis tendencijomis, kad žinotumėte, ko ieškoti naujiesiems namams, o ko geriau vengti.

Kas bus madinga

1. Terakota
Vėsius ir baltos tonus, kurie buvo populiarūs iki šiol, pakeis šiltos medžiagos, tokios kaip terakotos plytelės. Tačiau kitaip nei devintajame dešimtmetyje, dabar jos nebus naudojamos kaip įrėminantis elementas. Šiemet bus madingos plytelės su matiniu paviršiumi, jomis bus apklijuojama akcentuojamoji siena vonioje arba aplink židinį, sako interjero dizaineriai. Pasak interjero specialistų, terakotos plytelės neturi būti pernelyg grubios faktūros – madingiausios bus matiniu paviršiumi, kurios interjerui suteiks išskirtinumo ir šilumos.

2. Kamštis
Skelbiame oficialiai – kamštis sugrįžta į interjerą. Kamštis yra ne tik stilinga medžiaga, suteikianti erdvei šilumos ir tekstūros, bet ir puikiai sugeria triukšmą mūsų vis didėjančiuose atviro išplanavimo namuose. Kamštis naudojamas kavos staliukų pagrindui, derinant jį su akmens masės viršumi, arba iš kieto kamščio gali būti pagamintas visas staliukas ar kėdė. Namų biure ar jam skirtoje vietoje vieną sieną galima apkalti kamštine medžiaga – prie tokios sienos labai patogu prisegti lapelius.

3. Tamsiai žalia spalva
Mes po truputį atsisveikinsime su tamsiai mėlynais ir jūros bangos tonais, kuriuos pakeis tamsūs žalios spalvos atspalviai. Išdažius tamsiai žaliai, pavyzdžiui, miegamąjį, jame įsivyraus žiemiška skandinaviška atmosfera. Tokios sienos tobulai išryškins natūralaus šviesiai rudo atspalvio odinius baldus, kailius, žalvario lempas ir natūralų liną. Ši spalva gali būti naudojama ir kaip akcentas – pavyzdžiui, galite įsigyti tamsiai žalią fotelį ar pagalvėles. Ši spalva suteikia gylio, natūralumo, tai tarsi gamta viduje.

4. Medžiaga aptraukti galvūgaliai
2017 m. lovos dramatiškai pasikeis: rinkoje šiuo metu vyraujančius medinius galvūgalius pakeis minkšti, aptraukti medžiaga. Kurį laiką tokios lovos buvo populiarios prabangiuose viešbučiuose ir įžymybių namuose, bet dabar ši tendencija taps visuotiniu pamišimu, prognozuoja interjero dizaineriai. Kad ir kokį galvūgalį beišsirinktumėte – neutralių tonų klasikinį su sagomis ar prabangų aksominį – tai vienas lengviausių būdų atnaujinti miegamąjį ir sukurti jame prabangos įspūdį.

5. Eskapizmas
Mūsų gyvenime vis labiau įsivyraujant technologijoms, žmonės bus vis labiau linkę namuose įsirengti jaukius užkaborius ir poilsio kampelius. Pasak interjero specialistų, dieną vis daugiau laiko praleidžiame prie kompiuterio ar išmaniojo telefono ekrano, tad vakarais vis labiau norėsis tokių vietų, kur galima būtų neblaškomiems atsipalaiduoti. Tai nereiškia, kad dabar visi puls parduoti ar išmesti savo plokščiaekranius televizorius, tiesiog norėsime namie susikurti ramybės oazę. Tai gali būti miegamasis arba koks kampas, kuriame galėsime nuo visų pasislėpti ir netrikdomi, ramiai peržiūrėti kad ir naujas nuotraukas „Instagram“ svetainėje.

Kaip niekad taps aktualūs poilsiui skirti baldai ir medžiagos – nuo gilių sofų, dviviečių sofų ar kušečių iki lininių užvalkalų, avikailių, stambiai megztų kilimų ir grindų pagalvėlių.

6. Žaižaruojančios spalvos
Nors šiuo metu itin madingos pastelinės spalvos, labai greit jų vietą užims ryškios, metalizuotos spalvos su aliuzija į erdvę, dangų, kosmosą. Interjero dizainerių teigimu, metalizuotos, metalo, nenušlifuoto kvarco, opalo spalvos išryškins interjerą, taps įdomiu akcentu. Negatyvų spalvos, peršviečiami audiniai, plevenantis šilkas ir tiulis suteiks švelnumo, lengvumo įspūdį šiai optimistinei tendencijai, kuri privers mus susimąstyti, iš kur mes atėjome, ir kur einame.

1. Varis
Praktiškai visi ekspertai vieningai teigia, kad varis ir rožinio aukso spalva 2017 metais nebebus madingi. Varis kaip medžiaga yra graži ir varinius daiktus visada bus galima priderinti interjere, mano ekspertai. Bet jei interjere vyrauja pigi, blizganti vario imitacija, iš šono atrodo, kad persistengėte – būtent tokia tendencija nebebus madinga. Kitąmet bus labiau vertinama industrinė estetika.

Žiemą šilti vario, žalvario ir rožinio aukso tonai vis dar išliks madingi, bet artėjant 2017 m. vasarai, ši įmantri, tarsi nupoliruota tendencija bus akivaizdžiai pasitraukusi, mano ekspertai. Įsivyraus labiau industrinė estetika – juodas plienas ir blizgus metalas.

2. Marmuras
Pastaruoju metu kur bepažvelgsi – visur gali išvysti marmurinius indus, aksesuarus ir baldus. O kai tik tendencija tampa visuotine, susidomėjimas ja pradeda blėsti. Pasak ekspertų, marmuras ilgai buvo madingas, bet atėjo laikas pokyčiams. Ieškokite grubių, žemiškų tekstūrų, tokių kaip mediena, molis, vytelės.

3. Plakatai su citatomis
Plakatai su citatomis ilgus metus buvo populiarumo viršūnėje, todėl visiems jau spėjo atsibosti.
Ekspertų teigimu, jie jau tapo banalybe. Kur bepažvelgsi, visur gali pamatyti kokį plakatą su užrašu: „Keep calm and...“, ir jie jau tikrai tapo atgyvena.

4. Lyralapis fikusas
Lyralapis fikusas figūruoja visuose interjero žurnaluose, tačiau labai greit jį pakeis naujas madingas vazoninis augalas. Vartotojai pavargo ne tik nuo šio fikuso vaizdo, bet ir didelių jo kainų bei ilgo auginimo laikotarpio, be to, jį gana sunku prižiūrėti mūsų klimate, nes gamtoje jis auga Vakarų Afrikoje.

Ekspertų teigimu, laikas pamiršti madingąjį lyralapį fikusą ir pasiruošti sutikti naująjį visuotinį numylėtinį – alyvmedį.

5. Atviras išplanavimas
Į modernius namus sugrįžta atskirtos, apibrėžtos erdvės, žmonėms reikia daugiau privatumo. Pasak dizaino ekspertų, mes jau užtektinai pagyvenome atviro išplanavimo būstuose su virtuve, svetaine, valgomuoju ir net darbo kambariu vienoje erdvėje, ir pajutome visus tokio išplanavimo minusus – visoje erdvėje tvyrantys kvapai, sklindantys garsai. Tad dabar erdvės bus vis labiau atskiriamos, svetainės, virtuvės ir valgomojo zonos bus planuojamos aplink centrą, taip suardant didelę atvirą erdvę.

6. Metro keraminės plytelės
Šiuolaikinėse virtuvėse ir vonios kambariuose dažnai galima išvysti kukliai stilingas keramines plyteles – kaip metro stotyse. Jos universalios ir palyginti nebrangios, todėl taip ir išpopuliarėjo. Tačiau vėlgi, kadangi šis įvaizdis itin išpopuliarėjo, susidomėjimas juo ima slūgti. Pasak ekspertų – tokių plytelių dabar yra visose erdvėse, pradedant vietos kavine. Šias plyteles išstums ilgos ir siauros plytelės, kurias galima klijuoti ir vertikaliomis, ir horizontaliomis eilėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis