Netikėta: skandinavai baltą minimalizmą iškeičia į ryškias spalvas

Pastaruoju metu itin populiarus skandinaviško stiliaus interjeras mums dažniausiai asocijuojasi su klasikinėmis šaltomis spalvomis – balta, pilka, ruda. O dabar tendencijos keičiasi ir vyksta nauja spalvų revoliucija – sienos vis dažniau dažomos šiltais pasteliniais tonais.

Skandinaviško stiliaus interjere sąmoningai naudojama balta, melsva ir kitos neryškios spalvos tam, kad patalpa atrodytų šviesesnė. Kaip nurodoma žurnalo „Houzz“ švediškoje versijoje, kadangi šiaurinėje Europos dalyje daug mažiau šviesių, saulėtų dienų nei arčiau pusiaujo esančiose teritorijose, ši tendencija atsirado natūraliai, norint patenkinti žmonių poreikius. Tačiau dabar vaizdas šiek tiek keičiasi ir žinomiausi interjero dizaineriai, spalvų konsultantai ir žinovai pripažįsta, kad per pastaruosius dvejus metus įvyko nedidelė revoliucija.

Praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje interjero tendencijos Skandinavijoje jau buvo visai įspūdingos, vyravo ryškūs tonai. Devintajame dešimtmetyje buvo aktualūs žemės tonų raštai (geriausiai juos atspindėjo švedų popmuzikos grupės ABBA vaizdo klipai), o dešimtajame dešimtmetyje skandinaviškas interjeras tapo visiškai šviesus.

Bet dabar tendencijos pasikeitė ir geriausiose interjero parodose pristatomi ryškesni tonai. Dominuoja oranžinė, rožinė, geltona ir raudona spalvos. Vis dėlto ekspertai pataria nepamiršti, kad nereikia aklai kopijuoti pačių madingiausių tendencijų – jos gražiai atrodys tik, jei jas priimsite, jei pritaikysite prie savo poreikių ir vyraujančio stiliaus.

Skandinaviškam stiliui visada buvo būdingi gamtos elementai. Pastaruoju metu tai atsispindėjo ne tik ryškiai žaliuose tonuose, primenančiuose didžiulius miškus, bet ir interjero objektuose – tai ir lapų motyvai, natūralios medžiagos ir kiti niuansai.

Sienų apdaila ir ypač spalvinė gama yra būdas parodyti save ir savo poziciją. Pasirinkę ryškiai žalius ir pilkus atspalvius išorinį pasaulį tarsi perkeliame į vidų.

Kaip ir žali tonai, panašiai aktuali tapo ir rožinė spalva. Viena iš įtakingiausių Švedijos bendrovių „Alcro“ į vyraujančių 2016 m. spalvų penketuką įtraukė ne tik pastelinę melsvą, pilką ir žalią, primenančias samanas ir mišką, bet ir akiai malonią rožinę spalvą. Ir reikia pripažinti, šios spalvos puikiai dera tarpusavyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis