Kas svarbu įsirengiant terasą: nuo grindų iki kepsninės

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2016 m. Lietuvoje vyravo individualių gyvenamųjų namų statyba, jų išdygo daugiau kaip 4 tūkst. Tokia pat tendencija išlieka ir šiemet. Anot prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorių – dizainerių bei architektų – vienas iš apsisprendimą tarp daugiabučio ir individualaus namo lemiančių veiksnių yra galimybė turėti nuosavą kiemą arba terasą. Nyksta riba tarp vidaus ir lauko erdvės – terasa tampa svetainės, valgomojo tęsinys ir jos įrengimui skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei interjerui. Interjero ekspertai pataria, kokie sprendimai padėtų terasą naudoti ilgiau.

terasos tikimasi funkcionalumo ir ilgalaikiškumo

Salono „Decosence“ direktorė Eglė Dūdonė atkreipia dėmesį, kad dabar projektuojant gyvenamąjį namą iškart projektuojama ir terasa. „Po žodžiu „namai“ sutelpa ne vien vidaus erdvė, bet ir poilsio, valgomojo ar kitos paskirties zona lauke. Terasa įprastai projektuojama taip, kad pratęstų viduje esančią svetainę arba valgomąjį, o šiltuoju sezonu ji daugeliui tampa pagrindine poilsio, susitikimų su draugais erdve“, – pasakoja E. Dūdonė.

Terasa dažniausiai įrenginėjama jau artėjant vasaros sezonui ir svarbiausi dalykai žmonėms, kurie naudosis šia erdve yra paprasta baldų ir grindų priežiūra bei kuo ilgesnis naudojimas. Lauko baldų bei įrangos gamintojai kasmet ieško funkcionalių sprendimų, kaip prailginti terasos naudojimo laiką ir padaryti ją labiau nepriklausomą nuo permainingų orų.

Svarbiausia užduotis – drėgmei atsparios grindys ir baldai

„Geco architektūros studija“ vadovas architektas/dizaineris Tomas Gecas siūlo pirmiausia apsispręsti dėl kokybiškos terasos grindų dangos, kad netektų jos keisti jau po pirmo naudojimosi sezono. „Grindų kaina dar negarantuoja laukiamo rezultato, pavyzdžiui, brangiai kainuojančiai kietmedžio arba maumedžio dangai reikalinga kasmetinė priežiūra, antraip medis pakeis spalvą. Jei medinė terasa nebus tinkamai prižiūrima, ji vis tiek anksčiau ar vėliau praras spalvą, papilkės. Patvariausias sprendimas būtų grindys iš plastiko ir medžio kompozito. Jos yra tvirtos, tarnauja ilgai, nebijo nei sniego nei lietaus, nekeičia spalvos, todėl išsprendžia pagrindines terasų savininkų problemas. Taip suderinamos plastiko ir medienos naudingosios savybės. Kita alternatyva, labiau mėgstantiems pietietišką stilių – plytelių danga. Jos populiarios Ispanijoje, Portugalijoje, tačiau reikėtų itin atidžiai jas sudėti, nes per siūles patekęs vanduo per žiemą užšąla ir plytelės gali atšokti arba skilti“, – pataria specialistas.

Pasak architektės Justės Žibūdienės, drėgmei bei temperatūrai ne mažiau jautrūs yra ir lauko baldai, todėl įrenginėjant terasą rekomenduojama iš anksto su specialistais apsvarstyti apsaugas nuo lietaus, saulės, vėjo, taip pat, kaip bus laikomi baldai žiemos metu. „Žmonės vis daugiau investuoja į lauko baldus, ieškodami praktiško ir kartu stilingo sprendimo. Geriausias pasirinkimas – specialiai apdirbta, drėgmei atspari mediena, pinti retano baldai, taip pat minkštų baldų audiniai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip vidaus baldų, tačiau yra atsparūs lietui ir šalčiui“, – sako J. Žibūdienė

Būtiniausia įranga – šildytuvai bei kepsninės

Pasak E. Dūdonės, mūsų klimato sąlygomis vienais būtiniausių atributų terasoje yra šildytuvai bei šviestuvai. „Mūsų vasaros trumpos, o terasa norime naudotis kuo ilgiau, todėl ieškoma būdų, kaip ją įsirengti ne tik jaukiai, bet ir funkcionaliai – kad būtų šilta net ir atvėsus orams, bei šviesu ilgais vakarais. Daugiafunkcinius lauko šildytuvus, kurie kartu sukuria ir jaukų apšvietimą, jau galima rasti ir Lietuvos salonuose. Jie taip pat gali tapti stilinga namų interjero detale ir pasibaigus terasos sezonui. Elegantiško dizaino šviestuvai/šildytuvai apšildo iki 24 m2 ploto terasą ir gali būti naudojami net žiemą“, – pasakoja ekspertė.

Terasa dažniausiai naudojama, kaip draugų ar šeimos susibūrimų vieta ir yra neatsiejama nuo gero maisto. Interjero dizaineriai džiaugiasi, kad kepsninių gamintojai taip pat skiria daug dėmesio jų išvaizdai ir jos gali papildyti bendrą terasos stilių.

Terasas dekoruoti interjero ekspertai pataria gėlėmis ir įvairiais augalais – jie suteikia jaukumo ir gyvumo. Patogios ir praktiškos detalės – skirtingų raštų pagalvės bei pledai. Šiais aksesuarais lengva atnaujinti terasą nors ir kiekvieną sezoną tiesiog kaitaliojant spalvas ir medžiagas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis