Marmuras – iš kur kilęs ir kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu. Tekste žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atradimais.

Taigi iš kur atsiranda marmuras? Ši medžiaga susidaro iš karbonatinių uolienų, dažniausiai klinties ir dolomito, vykstant metamorfizmo procesams. Marmurui susidaryti reikalinga aukšta temperatūra ir slėgis, todėl šioje medžiagoje paprastai nelieka jokių fosilijų.

Shutterstock

Metamorfizuojantis ypatingai švariai klinčiai, gaunasi balta marmuro spalva. Kitos spalvos ar juostelės atsiranda dėl įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio, aleurito ar geležies oksido.

Shutterstock

Marmuro pavadinimas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio marmaros, tai reiškia – „spindintis akmuo“. O jo daugiausiai išgaunama Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje, Indijoje, Graikijoje.

Shutterstock

Marmuro panaudojimas pastaruoju metu tapęs itin platus: dekoruojami virtuvės, vonios stalviršiai, židiniai; marmuro plytelėmis klojamos grindys, sienos; jis puikiai pritaikomas baldų ir interjero detalių gamyboje.

Shutterstock

Lengva prabanga alsuojantis marmuras naudojamas įvairaus stiliaus interjeruose nuo klasikos, naujai atgimusio art deco iki modernaus minimalizmo.

Shutterstock

Priklausomai su kokiomis detalėmis ir objektais derinama, ši medžiaga gali suteikti namams prašmatnios prabangos arba likti tik subtiliu akcentu bendrame erdvės dekore.

Shutterstock

Taigi, jeigu norite neatsilikti nuo naujausių tendencijų, turėti bent dalelę marmuro savo namuose yra tiesiog privaloma.

Shutterstock

Žinoma, jeigu šiuo metu namų neįsirenginėjate, nebūtina daryti didelių pertvarkų. Pakaks ir nedidelės marmurinės smulkmenos: padėkliuko, vazos ar laikrodžio ir tai jau įneš šiuolaikiškumo ir stilingumo į jūsų namus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis