Specialiai iš Čekijos: kokie stiklo dirbiniai madingi 2018 metais

Greičiausiai kiekvienuose namuose rastume nors vieną stiklinį objektą, jei ne interjero puošmeną, bent indą ar šviestuvą.

Stiklo dirbinių, tinkančių skirtingiems interjerams, gausu, klasikos gerbėjai renkasi pagal šimtmečių tradicijas pagamintus krištolo dirbinius, o norintys interjerą papuošti išskirtiniais objektais vis dažniau užsisako vienetines stiklo skulptūras. Šį kartą apžvelgiame tendencijas praktiškų stiklo ir krištolo gaminių, kurie gali tapti ir interjero akcentais, tai žvilgsnius traukiančios taurės, indai, šviestuvai bei vazos.

Reljefiniai paviršiai

Klasikinės raižyto krištolo vazos ir indai – laikui nepavaldūs dirbiniai, traukiantys vertinančius senųjų amatų tradicijas. Tačiau šiandien gamintojai siūlo ir drąsesnius raižinius, ieško naujų būdų, kaip sukurti išskirtinius reljefinius stiklo gaminius. Garsi čekų stiklo dirbinių kompanija „CKV“ sako, kad pastaruoju metu itin išpopuliarėjo jų gaminami ąsočiai, taurės ir dubenys, išsiskiriantys iškilių suapvalintų spyglių paviršiumi (šiuos indus ypač pamėgo skandinavai). Beveik du šimtmečius skaičiuojanti krištolo kompanija „Caesar Crystal Bohemiae“ daugiausia gamina tradicinius krištolo indus, šviestuvus, interjero detales, tačiau pamažu imasi ir eksperimentų – greta klasikos nuolat ieškoma naujų raižinių raštų, spalvų bei formų. Kompanija pastebi, kad klientai vis dažniau nori įdomaus paviršiaus krištolinių dirbinių, užsisako specifinius raižinių raštus, sukuriančius vienetinius reljefus.

Gamintojo nuotr.

1., 5., 7. Rankomis dekoruoti šviestuvai ir lemputė „Blazek Glass“; 2. Raižyta vaza „Glassbor“; 3. Reljefinio paviršiaus dubuo „CKV“; 4., 6. Taurių komplektai „Glass Factory and Brewery Novosad & Son“, gamintojų nuotr.

Gamintojo nuotr.

Rankomis raižyto krištolo vaza „Caesar Crystal Bohemiae“, gamintojo nuotr.

Kita kompanija – „Blazek Glass“ teigia, kad ne pirmą sezoną auga reljefinių lempučių bei šviestuvų užsakymai, pirkėjai nori ne tik skaidraus, bet ir matinio ar spalvoto krištolo. Tokie šviestuvai sukuria įvairius šviesos efektus, dažnai juos renkasi įdomesnių interjero sprendimų ieškantys viešbučiai ar restoranai. Viena neįprastų tendencijų – reljefinio krištolo praustuvai, neretai pritaikomi minimalistiniams vonios kambariams. Tiesa, tokie šviestuvai ar praustuvai nėra pigus malonumas, mat reljefinis paviršius išgaunamas kiekvieną dirbinį apdorojant rankomis.

Gamintojo nuotr.

Rankomis dekoruoti krištoliniai interjero elementai „Blazek Glass“, gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Spalvotas stiklas

Nors atrodytų, kad egzistuoja visų įmanomų spalvų stiklo dirbiniai, gamintojai nepaliauja ieškoti, kaip išgauti dar nematytus atspalvius arba patobulinti esamus. Kadaise buvo galima pagaminti tik kelių spalvų krištolą, sensacija tapo 1832 m. stiklo meistro Friedricho Egermano išradimas – jam pirmą kartą pavyko išgauti raudoną krištolą. Šiandien galima rinktis iš begalės stiklo atspalvių, gaminami ne tik vienspalviai dirbiniai, bet ir daugiasluoksniai, sulieti iš kelių skirtingų. Krištolo kompanija „Caesar Crystal Bohemiae“ daug spalvotų krištolinių dirbinių išsiunčia į Ameriką bei Aziją, vienas populiariausių jų kūrinių – kriauklės formos indas, anksčiau gamintas tik skaidraus krištolo, o šiandien galima rinktis iš plačios spalvų paletės. Kitas paklausus gaminys – spalvoto krištolo taurių komplektai, viename komplekte rasite 6 skirtingų spalvų krištolo taures: tamsiai mėlyną, raudoną, žydrą, žalią, geltoną ir violetinę. Kompanija sako, kad klientai mieliau renkasi ne tos pačios spalvos indų ar taurių rinkinius, o tų pačių formų, bet skirtingų spalvų.

Gamintojo nuotr.

1., 6., 7. Vazos ir šviestuvas „Glassbor“; 2., 3., 8. Krištolo indai ir vaza „Caesar Crystal Bohemiae“; 4. Taurių rinkinys „Glass Factory and Brewery Novosad & Son“; 5. Ąsotis ir taurė „CKV“, gamintojų nuotr.

Gamintojo nuotr.

Spalvoto krištolo taurių rinkinys „Caesar Crystal Bohemiae“, gamintojo nuotr.

Bene plačiausia spalvotų stiklo dirbinių palete garsėjanti kompanija „CKV“ pastebi, kad pastaruoju metu dažniau perkami ramių atspalvių gaminiai, pavyzdžiui, prislopintos violetinės, melsvos, dūminės rausvos. Nors pastelinių atspalvių stiklas labai populiarus, tokių dirbinių neprigaminama daug – išgauti pastelinius rausvus ar raudonumo turinčius tonus labai sunku, tam reikia itin tikslių cheminių elementų proporcijų. Ši kompanija kol kas vienintelė gamina originalius urano stiklo dirbinius. Jie išsiskiria neonine žaliai geltona spalva, kuri dar tik pamažu skinasi kelią į favoritų gretas.

Gamintojo nuotr.

Spalvoti reljefiniai ąsočiai „CKV“, gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Žalsvai geltoni urano stiklo dirbiniai „CKV“, gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Spalvoto krištolo ir stiklo taurės „Caesar Crystal Bohemiae“ ir „Glass Factory and Brewery Novosad & Son“, gamintojų nuotr.

Minimalizmas

Greta raižinių bei spalvų gausos galima išskirti ir priešingą tendenciją – minimalizmą. Jis madingas ne pirmą sezoną, tačiau virtuvėje ryškiau įsigali tik šįmet, pirkėjai dažniau renkasi griežtų ir aiškių formų taures, grafinus, užkandžių lėkštes. Minimalistinių stiklo dirbinių esmė – įspūdis, sukurtas ne puošmenų gausa, o efektinga forma. Dažniausiai tokie dirbiniai yra griežtesnių siluetų, kampuoti, švarių linijų, dekoruoti vos vienu kitu subtiliu elementu. Dekoruojant erdves ypač populiarus japoniškas minimalizmas, būtent šio stiliaus vazas ir taures siūlo nedidelė krištolinių dirbinių kompanija „Glassbor“. Jų modernūs kūriniai spalvingi, gana masyvūs, šiuolaikiškai solidūs.

Gamintojo nuotr.

Minimalistinio stiliaus taurės „Glassbor“, gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Minimalistinio stiliaus vazos „Glassbor“, gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Kita minimalizmo forma – skaidrus stiklas ir krištolas. Tokie dirbiniai, atrodytų, ištirpsta erdvėje, dėl to juos lengva pritaikyti prie įvairių interjerų. Šįmet viena tendencijų – juodo krištolo elementai, suteikiantys dirbiniams griežtumo, pasak gamintojų, tokius dažnai renkasi kuriantys industrinį interjerą.

Gamintojo nuotr.

Krištolo gaminiai „Caesar Crystal Bohemiae“, gamintojo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis