Keletas patarimų, kaip ir kur kabinti paveikslus

Kad kambarys atrodytų harmoningai ir stilingai, jūsų meno kūriniai turi būti sukabinti ant sienų dailiai ir tam tikra tvarka. Jei jie nederės tarpusavyje ir bus sukabinti kaip pakliuvo, kambarys atrodys netvarkingas ir nejaukus.

Tad prieš griebdamiesi plaktuko ir vinių, pirmiausiai kruopščiai apgalvokite kiekvieno paveikslo vietą.

Štai keletas patarimų, kurie palengvins jūsų darbą

Pagalvokite, kur ir ką norite kabinti, tada suguldykite visus paveikslus ant grindų.

Pradėkite kabinti tik tada, kai tiksliai žinosite kiekvieno paveikslo kabėjimo vietą.

Paveikslą kabinkite taip, kad jo centras būtų akių lygyje (142-175 cm aukštyje). Tai priklausys ir nuo kambario dydžio - kuo toliau nuo sienos būsite, tuo geriau matysite paveikslą nepakeldami ar nenuleisdami akių.

Jei sieną puošite paveikslų grupe, didžiausias dėmesys kryps į centre esantį paveikslą ar paveikslus, todėl jie turi kabėti akių lygyje. Ir nors į žemiau ir aukščiau kabančius paveikslus irgi bus žiūrima kaip į individualius kūrinius, šiuo atveju svarbesnis yra bendras vaizdas.

Jei jūsų paveikslai, kuriuos norite išdėstyti vienoje plokštumoje, yra skirtingų dydžių, didesnius kabinkite apačioje, o mažesnius - virš jų. Taip išdėstyti paveikslai sukurs harmoningą įspūdį, nes atrodys, kad didesnieji paveikslai yra mažesniųjų pagrindas.

Jei ilgą sieną norite papuošti įvairių dydžių nuotraukomis bei paveikslėliais, galite juos išdėstyti keliomis horizontaliomis eilėmis. Padalinkite paveikslėlius į dvi dalis. Vieną dalį kabinkite aukščiau, kitą - žemiau, tik pasirūpinkite, kad abiejų eilių kraštai būtų vienoje linijoje, neišsikištų.

Jei turite vieną didelį ir keletą mažu tokio paties dydžio paveikslų ir norite sukurti paveikslų grupę, didįjį kabinkite centre, kitus - iš šonu didžiojo paveikslo centro linijoje, o likusius - simetriškai aukščiau ir žemiau.

Jei mažesnieji paveikslai yra skirtingų dydžių, didžiausiąjį kabinkite centre. Antrą pagal dydį kabinkite šalia taip, kad abiejų paveikslų centrai būtų vienoje linijoje. Likusius galite kabinti kitoje didžiojo paveikslo pusėje, tik pasirūpinkite, kad jie nekabėtų aukščiau ar žemiau nei antras pagal dydį paveikslas.

Jei norite sudaryti paveikslų grupę iš vienodo dydžio paveikslų, bus gražiausia, jei jie sudarys kvadratą ar stačiakampį. Pasirūpinkite, kad visos kraštinės būtų lygios, o tarpeliai - vienodo dydžio. Visi paveikslai susilies į vieną didelę dekoraciją.

Jei norite sukurti formalų įspūdį, bet jūsų paveikslai yra įvairių dydžių ir nesimetriški, įsivaizduokite ar nusibraižykite kvadratą. Jo kampuose kabinkite keturis didžiausius paveikslus, o likusią erdvę užpildykite mažesniais. Gali tekti truputį paplušėti, kol gausite harmoningai atrodantį variantą, tad pirmiausiai “pasitreniruokite” dėliodami ant grindų.

Niekada nekabinkite paveikslo virš kūrenamo židinio, nes karštis gali pažeisti ir rėmus, ir patį paveikslą. Virš židinio geriausia kabinti veidrodį.

Jei norite, kad paveikslas taptų pagrindiniu kambario akcentu, neapkraukite kambario daiktais, kurie nukreips dėmesį nuo svarbiausios dekoracijos. Labai svarbu parinkti paveikslą išryškinantį apšvietimą.

Baldus sustatykite taip, kad žvilgsnis kryptų į paveikslą, o ne televizorių. Meno kūrinys gali tapti puikia tema pradėti pokalbį su svečiais.

Kad paveikslai kabėtų tiesiai, jų kraštelius galite prilipdyti specialia lipnia juostele.

Jei ant vienos sienos norite pakabinti tris ar keturis vienodo dydžio paveikslus, kabinkite juos viename lygmenyje ir vienodu atstumu vienas nuo kito.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis