Dizaino publicisto žvilgsnis: plieniniai padėklai duše

Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime tenka rinktis: tarp namo ir buto, vokiško ir prancūziško automobilio, karališko pudelio ir Abisinijos katės. Kalbant apie interjerą, į šį šiuolaikinio žmogaus egzistencinių klausimų sąrašą būtų galima drąsiai įtraukti pasirinkimą tarp vonios ir dušo kabinos.

Kadangi pats namuose turiu vonią, lyg ir turėčiau patylėti apie ją. Tačiau jaučiuosi turįs teisę pasisakyti konkrečiai apie plieninius dušo padėklus, nes jau beveik dešimtmetį maudausi plieninėje vonioje. Plieninių padėklų kaip ir vonių gamybai naudojamas tas pats plienas, kvarcas, smėlis, jų eksploatacinės savybės panašios, o keistų nuomonių esu girdėjęs ir apie plieno vonias, ir apie padėklus.

Net ir XXI amžiuje metalinis dušo padėklas nemažai žmonių asocijuojasi su deformuojančiu ir keistą barškesį skleidžiančiu skardos gabalu. Arba vis dar nemirksint manoma, jog metalinis dušo padėklas gali būti tik iš ketaus.

Gamintojo nuotr.

Galbūt plieniniams dušo padėklams nelengva konkuruoti su akriliniais, nes prie pastarųjų populiarumo nemažai prisidėjo taupūs praktiški vartotojai bei rūpestingi tėvai. Dažnai kaip vienas didžiausių akrilinių padėklų privalumų paminimi bortai, kurių aukštis gali siekti ir 30-40 cm. Taupiems ir praktišiems atrodo, jog labai išmintinga retkarčiais į dušo padėklą prisileidus vandens pasipliuškenti tarsi vonioje.

Mažamečius vaikus auginantys tėvai pirmenybę akriliniams padėklams su bortais dažnai teikia ir dėl to, kad tai vienas iš būdų bent dalinai apsisaugoti nuo potvynių, kuriuos nuolat sukelia vonios kambaryje besiturškiančios atžalos.

Plieniniai padėklai aukštus bortus irgi gali turėti, tačiau jie kaip tik labiausiai vertinami dėl gylio ir storio nebuvimo. Atviros dušo zonos vis labiau populiarėja, ypač kai vonios kambarys nėra didelis.

Norint vizualiai kuo mažiau apkrauti vonios kambario erdvę vietoj kabinos geriau statyti berėmio stiklo konstrukciją ir sumontuoti plieninį padėklą, kuris praktiškai susilieja su grindų paviršiumi. Tarsi to būtų maža, šiemet svarbiausioje santechninės įrangos parodoje ISH Frankfurte buvo galima pamatyti ne tik tradicinės baltos, bet ir kitų įvairiausių atspalvių padėklų, kuriuos galima spalviškai derinti prie medžio, akmens masės ir kt. horizontalių ar vertikalių paviršių.

Gamintojo nuotr.

Kelis kartus dizaino viešbučiuose Stokholme ir Milane teko apsistoti kambariuose, kuriuose dušo zonos buvo tiesiog išklotos keraminėmis plytelėmis arba mozaika. Asmeniškai man šis sprendimas atrodo gana pretenzingas, ypač namuose. Net ir plytelių klojimo virtuozas jums negarantuos, kad tarp siūlių nesikaups drėgmė ir bakterijos, o plieno padėklai atitinka aukščiausius higienos ir sanitarinius reikalavimus.

Bet kuris fizikos vadovėlis jums patvirtins, jog tas pats plienas taip pat yra geras šilumos laidininkas, lengvai prisiderinantis ne tik prie vandens, bet ir kambario temperatūros, todėl yra pranašesnis prieš keramiką.

Gamintojo nuotr.

Ir tai ne visos priežastys, kodėl plieniniai dušo padėklai nusipelno didesnio vartotojų dėmesio. Pirmiausia jie kaip ir vonios, yra tvirti. Nepriklausomai nuo savo dydžio, net jei išmatavimai būtų 120 x 120 ar 100 x 180 cm padėklai nesideformuoja. Žinoma, labai svarbu teisingai jį pastatyti, ir geriau kreiptis į profesionalą, kad ir kaip viskas atrodo paprastai padaroma. Nors plieno padėklai yra labai tvirti, jie nėra tokie sunkūs, kad jų pernešimui reiktų samdyti fortepionų nešiotojus.

Plieno padėklo paviršiaus atsparumą reikia pakalbėti atskirai. Nuo braižymo, trynimo, smūgių, rūgščių, chemikalų (taip pat naudojamų ir kūno priežiūrai), net namų augintinio nagų apsaugo specialus emalės lydinys, kurio storis, pavyzdžiui, Vokietijos plieninių vonių ir dušo padėklų gamintojo „Kaldewei“ gaminiuose yra 3,5 mm. Ant tokio paviršiaus nelieka net degimo ar pelenų žymių. Gal namuose ir nevisuomet aktualu, bet, tarkime, viešbučiuose juk visko pasitaiko.

Gamintojo nuotr.

Specialistai sako, jog emalis itin atsparus šviesai bei ultravioletiniams spinduliams. Negalėčiau to nei patvirtinti, nei paneigti asmenine patirtimi, nes, pasak tų pačių specialistų, norint pamatyti blunkantį ar pilkėjantį emalį, gali tekti laukti ne vieną šimtmetį.

Ir akriliniams, ir plieniniams padėklams svarbus paviršiaus slidumas. Akriliniams padėklams neslidumą užtikrina nelygus paviršius, ir toks kojų pėdų masažas daug kam patinka. Plieninių dušo padėklų paviršius dažniausiai vientisai padengiamas specialia vos matoma neslidžia medžiaga, todėl ant jo tiesiog užsimiršti, kad yra neslidu.

Taigi padėklą vis tiek reikės pasirinkti pačiam. Ir bet kuriuo atveju būsite teisūs. Tik šiame žaidime plieniniams dušo padėklai ne tik ginasi, bet ir rezultatyviai puola.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis