Netikėta ateities prietaiso koncepcija – skraidantys ir dulkes valantys mini robotai

Automatinė valymo sistema „Mab“, kurią sudaro šimtai skraidančių mini robotų, pripažinta geriausia ateities prietaiso koncepcija jau 11 metus rengiamame tarptautiniame dizaino konkurse „Electrolux Design Lab“.

Dizaino studento iš Kolumbijos Adriano Perezo Zapatos suprojektuotas prietaisas nuskenuoja erdvę, identifikuoja išvalytinas zonas ir pasiunčia tai atlikti skraidančius robotus.

Organizatorių nuotr.

„Būdamas universiteto sode, stebėjau organizuotą bičių skrydį link žiedadulkėmis apsipyIusių gėlių, ir buvo nuostabu matyti tuos pulkus, dirbančius kartu. Mano koncepcija „Mab“ reikalauja tik trumpos pradinės konfigūracijos, kad galėtų veikti autonomiškai – grįžęs namo šeimininkas galės atsipalaiduoti ir su malonumu stebėti, kaip savarankiškai triūsia „Mab“ fėjos“, – sako A.P.Zapata.

Organizatorių nuotr.

Pasak žiuri pirmininko „Electrolux“ dizaino vadovo Stefano Marzano, šių metų konkursą laimėjusi koncepcija demonstruoja naują požiūrį į robotą, kuris traktuojamas ne kaip vienas žmogų mėgdžiojantis elementas, o kaip magiškos gamtos logikos įkvėptas kolektyvinis intelektas ir bendradarbiavimo sistema.

Organizatorių nuotr.

„Mab“ yra inovatyvi koncepcija, kuri leistų pasiekti maksimalius rezultatus su minimaliomis kasdieninėmis pastangomis ir dėl to tiktų ir namų vartotojams, ir verslo klientams”, – sako S.Marzano.

Organizatorių nuotr.

Antrąją konkurso vietą laimėjo 3D maisto spausdintuvas „Atomium“, kurį sukūrė Luiza Silva iš Brazilijos, o trečiąją vietą – korėjiečio Jeabyun Yeon „Kvėpuojanti siena“.

Šių metų konkurse Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros studentėms Evelinai Kudabaitei (su kaitlentės-staltiesės projektu „CookCloth“ ir Austėjai Stiklerytei (su oro valytuvo-segės idėja „AirPin“ ) pavyko užkopti iki geriausių konkurso projektų 50-uko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis