Lengviau nebūna: tvirtas medinis stalas pakeliamas vienu pirštu

Šiuolaikinė baldų pramonė negali atsispirti lenktynėms dėl vis lengvesnių, o ir – pigiau pagaminamų. Jų lūkesčius pasirengęs išpildyti jaunas vokiečių dizaineris Rubenas Beckersas (Ruben Beckers), sukūręs stalą „Kleinergleich5“. Šis stalas nors yra tvirtas ir iš pirmo žvilgsnio atrodo gana masyvus, tačiau sveria it lengva kėdė – vos 4,5 kilogramo.

Pilotas.lt nuotr.

Vokiečių dizaineris R.Beckersas Kiolno parodoje „Imm Cologne 2014“ pristatė bene patį lengviausią stalą pasaulyje – „Kleinergleich5“ (darbo vadovas prof. J.Gebertas). Šio savo sandara šiuolaikiško baldo keliamą įspūdį itin sustiprina kontrastas tarp jo vizualinio pavidalo ir vos 4,5 kg tesiekiančio svorio. Pastarąjį sumažina vietoje masyvo ar metalo stalo konstrukcijai sumaniai panaudotos medinės juostos.

Pilotas.lt nuotr.

Būtent po stalo „Kleinergleich5“ lygia viršutine plokštuma glūdinti medinių grotelių konstrukcija užtikrina jo konstrukcinį tvirtumą. Stalo kojų tvirtinimas į konstrukciją čia leidžia išvengti papildomų baldo stabilizavimo elementų ir pasiekti dizaino grynumą. Su šiuo grotelių konstrukcines galimybes išbandančiu projektu jaunasis vokiečių dizaineris gana sėkmingai sudalyvavo ir parodos jaunųjų talentų konkurse D3.

Pilotas.lt nuotr.

Parengta pagal R.Beckerso ir „Imm Cologne 2014“ informaciją. Stalas Kleinergleich5, diz. R.Beckersas.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis