Kaip tinkamai parinktas augalas gali pakeisti interjerą

Įspūdingo silueto, išraiškingų lapų išpuoselėtas augalas turėtų augti vienatvėje – taip jis geriausiai matomas ir įvertinamas.

Lyg parodos ekspozicijoje

Dekoratyvus augalas gali tapti lygiaverčiu kitų interjero akcentų partneriu. O kartais gali su jais netgi konkuruoti, ypač, jeigu auga vienintelis kambaryje ir jam skirta tinkama vieta. Didelis augalas ne tik puošia namus, bet atlieka dar vieną funkciją – gali atskirti vieną kambario dalį nuo kitos, tarkim, svetainę nuo valgomojo. Tinka pastatyti ir tuščioje namų vietoje, pavyzdžiui, erdviame prieškambaryje, ilgame koridoriuje, laiptų aikštelėje ar nišoje. Be to, graži gėlė pagyvina nuobodžias knygų lentynas, suteikia jaukumo poilsio kampeliui. Tačiau nereikėtų jos brukti į tarpus tarp baldų: gėlei būtina erdvė, kad būtų ir gerai matoma, ir galėtų netrukdoma šakotis.

Augalas trauks žvilgsnį, jei bus nepriekaištingai suformuotas. Nereikia bijoti genėti – tada geriau vystosi šoniniai ūgliai, o vainikas įgauna reikiamą formą. Taip galima formuoti kalistemonus, kamelijas, kinrožes, lauramedžius, oleandrus, putinus, visus citrusinius augalus. Genėti galima net ir sukulentus. Rutulinio kaktuso, žinoma, nekarpysime, tačiau cilindro, kolonos formos kaktusus, opuncijas plokščiais stiebais galima dailinti nesibaiminant. Tik jokiu būdu negenėkite palmių, nes nukirpus viršūnę augalas žus. O jos lapus galima apkarpyti. Tiesa, nevertėtų pamiršti, kad natūrali forma taip pat turi žavesio, nes yra tikroviška, tad, nors atsargus įsikišimas kartais neišvengiamas, reikia palikti augalui „dirvos“ saviraiškai.

Vizualūs erdvės pokyčiai

Kur įkomponuoti vienišą kambarinį augalą, lemia jo dydis ir forma. Tiktų įvairiausios vietos – grindys ar baldai, sienos ar palangės. Kuo erdvesnis kambarys, tuo solidesnių gabaritų augalas derės. Stambialapiai – kai kurie fikusai, monsteros – puikiai atrodo patalpose, kur nėra daug baldų. Mažose erdvėse gražiau atrodys ne tokie dideli augalai plačiais gležnais arba ažūriniais lapais. Aukšti siaurais lapais vizualiai paaukština kambarį žemomis lubomis, o išsikeroję į plotį patalpą tarsi sumažina.

Tinkamas fonas

X Raštų margumas. Tapetų ar baldų apmušalų raštai taip pat gali pasufleruoti, kokį augalą rinktis. Jei tapetų raštas smulkus, prie sienų geriau įkurdinti stambialapių augalų. Ryškaus, į akis krintančio rašto fone gražiau atrodo ažūriniai lapai – tarkim, paparčių. Augalai mažais lapais tarsi pranyks šalia stambiais raštais margintų tapetų. Beje, gėlės siluetas neturėtų pakartoti interjere vyraujančių raštų. Sansevjera ilgais siaurais lapais vargu ar stilingai atrodys vertikaliais dryžiais dekoruotų sienų fone – čia labiau tiktų išsidraikiusios formos augalas.

X Spalvų deriniai. Daugeliui augalų ryškesniais lapais svarbu ne tik fono monochromiškumas, bet ir jo atspalvis. Tamsiai raudona lapija ar skaisčiai raudoni žiedai geriausiai išryškėja baltame fone – tam tiktų ir palangė. Oranžinio atspalvio žiedai suspindi mėlyname, melsvame ar žydrame fone. Margalapių žavesys atsiskleidžia tamsesniame fone.
Kad augalai harmoningai derėtų interjere, daug reikšmės turi ir baldų spalvos. Šviesių baldų fone gerai matyti dideli lapai, ypač melsvo atspalvio. Šalia tamsiai rudų baldų dekoratyviai atrodo augalai šviesiai žalia lapija ir baltų, gelsvų atspalvių margalapiai.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis