Savo namus lietuviai vis dažniau puošia perdarytais sendaikčiais

Ar kada pagalvojote apie tai, kad daiktą galima prikelti antram gyvenimui ir netgi pakeisti jo paskirtį? Visa tai įmanoma, tereikia pasitelkti vaizduotę ir imtis darbo.

„Šiandienai pritaikyti seni daiktai (angl. Reclaimed items) sudomina vis daugiau naujoves ir įvairoves mėgstančių lietuvių“, – sako didžiausio Baltijos šalyse senturgio „Laiko ratu“ atstovas Jonas Plenta.

Senas, visų pamirštas ir tarsi prašantis jį išmesti daiktas gali suteikti naujų emocijų ir prabusti naujam gyvenimui. Interjero dizaineriai vis dažniau drįsta į interjerą įpinti netradicines detales, kurios ne tik atkreipia dėmesį ir suteikia įdomumo, tačiau ir tampa pakankamai praktiška namų dalimi.

Seno rašomojo stalo stalčiai gali tapti puikia vieta pasodinti mėgstamų gėlių, naujomis netikėtomis spalvomis perdažytas radiatorius gali atlikti tvoros funkciją, seno televizoriaus viduje galima įmontuoti akvariumą, iš senų medinių šaukštų galima sudėlioti nuotaikingą mozaiką svečių kambaryje.

Organizatorių nuotr.

Bene dažniausiai perdaromi seni mediniai daiktai. Mediena turi savybę sukaupti savyje visus „išgyvenimus“, patirtus bėgant metams. Tinkamai apdorota ji išsaugo sukauptą energiją ir pavirsta naudingu, dar ilgai tarnausiančiu daiktu. Tarkime, iš senos valties pagamintas suolelis arba lauko baldai suteiks jaukumo, šilumos ir tam tikros paslapties.

Pasak J. Plentos, senturgyje žmonės vis dažniau ieško ne tik antikvarinių daiktų, sendaikčių, kuriuos galėtų naudoti interjere ar tiesiog papildyti savo kolekciją, bet ir tokių daiktų, kuriuos galėtų perdaryti.

„Kol kas ši tendencija yra kur kas ryškesnė yra kitose šalyse, tačiau matome, kad ir mūsų šalyje tai populiarėja“, – sako pašnekovas.

Organizatorių nuotr.

Beje, senturgyje galima rasti ir jau perdarytų daiktų. Vienas įspūdingiausių tokių egzempliorių – prieš kurį laiką mugėje eksponuota Antrojo pasaulinio karo laikų jūrinė mina – vietoj sprogdiklių į ją buvo įmontuoti specialūs saulės energiją naudojantys šviestuvai. Taip karo laikų sprogmuo tapo unikalia sodybos kiemo puošmena.

Artimiausias senturgis vyks Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ vyks šį savaitgalį, gegužės 9–11 dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis