6 koncepciniai prietaisai sveikiems ateities namams

Ateities buitiniai prietaisai galėtų daržovėms suteikti bulvinių traškučių skonį, naudoti rankšluosčiai taptų švariais vos per kelias sekundes, o madingus drabužius būtų galima sukurti tiesiog iš namuose perdirbtų plastikinių butelių – tokias ir panašias koncepcijas tarptautiniam buitinės technikos dizaino konkursui „Electrolux Design Lab 2014“ pasiūlė įvairių šalių studentai.

6 konkurso finalistai, pasiūlę įdomiausius projektus tema „Sveiki ateities namai“, jau šiandien, lapkričio 12 d., susirungs paskutiniame konkurso etape, kuris šiemet vyks Paryžiuje, „Electric“ dizaino parodoje. 6 geriausių koncepcinių prietaisų autoriai atrinkti iš daugiau nei 1700 iš viso šiemet konkursui pasiūlytų projektų.

Pasak Larso Eriksono, vieno iš „Electrolux Design Lab“ žiuri narių, finalistų koncepcijos yra itin inovatyvios ir pateikia naujų idėjų, kaip gyvensime ateities namuose – pradedant sveikesniais mitybos įpročiais, baigiant darbesniu sambūviu su aplinka.

Prie jo konkurso komisijoje prisijungs Margareta van den Bosch, H&M kūrybinė patarėja, bei Švedijos industrinio dizaino forumo (SVID) vykdantysis direktorius Robinas Edmanas.

Konkurso laimėtojas gaus 5000 EUR vertės prizą ir 6 mėn. apmokamą stažuotę Electrolux globalaus dizaino centre; antros vietos laimėtojas – 3000 EUR prizą, o trečios – 2000 EUR. Taip pat internetinio balsavimo būdu bus renkamas 1000 EUR vertės publikos prizo laimėtojas.

Oro valymo kategorija

Michał Pośpiech (Lenkija). Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, tai automatinis, radijo bangomis valdomas prietaisas, sukuriantis sveiką mikroklimatą už namų ribų ir galintis valyti orą užterščiausiose miesto vietose. Jis pakyla ir skrenda itin lengvos konstrukcijos ir fotovoltinės saulės baterijos dėka, į medūzą panašiu judėjimo principu. Valymą atliekakeičiami filtrai, įrengti po wings of the cones.

Lotus. Fulden Dehneli (Turkija)

Tai oro valytuvas, kurį sudaro trys nešiojami ir įkraunami oro valymo burbulai. Motininė sistemos dalis atlieka bendrą patalpų valymą, o rutulius šeimininkas gali nusinešti ir pasidėti į bet kurią namų vietą, pavyzdžiui, kur gamina maistą, miega ar nori palaikyti ypatingą švarą. Super-plazmos jonų technologija generuoja aktyvius vandenilio ir deguonies jonus, pašalinančius biologinius teršalus, ir aktyvų deguonį. 

Organizatorių archyvas

Kulinarinio pasimėgavimo kategorija

Set To Mimic.Sorina Răsteanu (Rumunija). Tai išmanus virtuvės įrenginys, kuris atkuria kvapus ir skonius. Ant žmogaus smilkinio uždėjus neinvazinę skaidrios želė plokštelę su mikroschema, lėkštė ir stiklinė bevieliu ryšiu susijungia su valgytojo smegenimis, sukurdama skonį arba kvapą iš praeities, pasitelkiant vartotojo atmintį. Tokiu būdu valgant morką gali atrodyti, kad valgai ledus ar mėsos išpjovą, kas padeda sveikiau maitintis.

Organizatorių archyvas

FUTURE HUNTER-GATHERER

Pan Wang (Kinija,D.Britanija). Ateities medžiotojas-rinkėjas yra virtuali apsipirkinėjimo sistema, įkvėpta gamtos. Ji projektuoja hologramą, kuri leidžia vartotojui žaisti – rinkti maisto produktus žvejojant, medžiojant ar renkant juos tiesiai iš gamtos, Informacija apie produktus, kuriuos vartotojas pats susirenka žaidime, perduodama į vietinę maisto produktų parduotuvę, ir jie pristatomi vartotojui į namus. Be to, kad apsipirkimo procesą padaro smagesniu vartotojui, ši sistema vaikams paaiškina, iš kur ant jų stalo atsiranda maisto produktai.

Organizatorių archyvas

Audinių priežiūros kategorija

PETE. Kovács Apor (Vengrija). Ši sistema perdirba plastikinius butelis ir paverčia juos į norimo dizaino drabužius – vartotojui tereikia pasirinkti tipą, spalvą ir sukirpimą, tuo tarpu įrenginys nurodo, kokio kiekio PET butelių reikės gamybai. Jis paverčia butelius poliesteriu ir atspausdina drabužius. Šis būdas sukuria natūralų perdirbimo procesą ir vartotoją paverčia ekodizaineriu.

Organizatorių archyvas

Pure Towel

Leobardo Armenta (Meksika). PureTowel yra išmani rankšluosčių kabykla, kuri išvalo jį po kiekvieno naudojimo. Naudojant ultravioletinius spindulius ir itin didelio greičio džiovintuvą, jis išdžiovina ir išvalo rankšluostį vos per kelias sekundes, pašalindamas 99.9% bakterijų. Taip vartotojui užtikrinama saugi ir švari aplinka.

Organizatorių archyvas

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis