5 pavyzdžiai, kaip kilimas gali transformuoti erdvę

Kaip vizualiai praplėsti mažą kambarį? Kaip subtiliai įnešti ryškią spalvą į namus? Kaip sušvelninti šaltą ir griežtai atrodančią erdvę?

Šie ir kiti panašūs dekoravimo klausimai sukasi tiek naujo būsto interjerą kuriančiųjų, tiek seną interjerą atnaujinančiųjų galvose. Gan dažnai atsakymas į tokius klausimus yra patiestas tiesiai po kojomis. Pristatome 5 būdus, kaip kilimai gali prisidėti prie erdvės transformavimo.

Kieto paviršiaus paminkštinimas. Vienomis iš svarbiausių kilimo savybių galima laikyti jo minkštumą ir šiltumą. Ant tokio švelnaus paviršiau gera vaikščioti net basomis, todėl visai nekeista, kad šis kietos dangos paminkštinimas yra tiesiog būtinas kai kuriose namų erdvėse dėl praktinių sumetimų. Pavyzdžiui, vaikų kambaryje, kuriame mažieji paprastai žaidžia tiesiai ant grindų, jis paminkština ir pašiltina kietas grindis, taip pat veikia kaip garso izoliacija.

Shutterstock

Vizualiai šaltos erdvės sušvelninimas. Industrinis, modernus, minimalus interjero stiliai nors ir atrodo labai estetiškai, visgi yra gan šalti ir gali atrodyti grubiai. Tokios stilistikos svetainę, kurioje naudojama daug metalo ar akmens, arba kurioje vyrauja griežtos geometrinės formos, lengvai galima sušvelninti patiesus pasirinktą kilimą.

Shutterstock

Tuščios erdvės užpildymas. Naujos grindys, pavyzdžiui, šilto atspalvio parketlentės, atrodo natūraliai ir gražiai savaime. Tačiau kai kuriose erdvėse, net ir tokios dailios grindys, gali sukurti neužbaigtos, tuščios erdvės jausmą. Pavyzdžiui, ilgame koridoriuje arba dideliame prieškambaryje patiestas kilimas erdvei suteikia užbaigtumo įspūdį.

Shutterstock

Ryškios spalvos ar rašto įvedimas į neutralaus dizaino kambarį. Kartais įnešti ryškią spalvą ar netikėtą raštą į namus gali pasirodyti tikrai nelengva užduotis. Sprendimu gali tapti ryškus kilimas, kuris neutraliai erdvei gali suteikti taip norimo „cinkelio“. Praktiškas patarimas: pasirinkimus patinkančio dizaino kilimą, prie jo priderinkite keletą spalviškai panašių aksesuarų (pagalvėlių, tekstilės dirbinių, meno kūrinių ir panašiai), tai padės surišti kambario interjerą į vientisą visumą.

Shutterstock

Grindų trūkumų paslėpimas. Kartais kilimas gali pasitarnauti tiesiog kaip būdas pridengti grindų trūkumus ir kambariui suteikti papildomo šarmo.

Shutterstock

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis