Idėjų galerija: velykinės dekoracijos

Pavasariui įsibėgėjant, aplink tvyrančią džiugią nuotaiką norisi perkelti ir į namus, pasipuošti artėjančioms šventėms. Tačiau kaip tai padaryti originaliai, neišleidžiant pinigų ir įtraukiant namiškius?

Kūrybinių dirbtuvių namuose nauda

Kartais netgi ne visai pavykęs, tačiau kupinas nuoširdaus darbo ir pastangų mažamečio kūrinys yra daug mielesnis nei nupirktas parduotuvėje. „Originaliausias idėjas galima įgyvendinti pasitelkus paprasčiausias priemones: namuose dūlančius senus laikraščius, buityje likusius kartono ar plastiko gabalėlius, medžiagos skiauteles, sagas. Sveikintinos ir tokios netradicinės priemonės kaip roletinių audinių atraižos, iš kurių net ir patys mažiausi sugeba kurti nuostabius darbelius“, – džiaugėsi Kauno lopšelių-darželių „Spindulėlis“ ir „Eglutė“ menų pedagogė Aušra Vaivadienė.

Pedagogė pataria, kad tiek namų ruošos darbuose, tiek užsiimant jų dekoravimu būtina įtraukti ir vaikus, nes darbštumą ir kūrybiškumą kaip asmens savybes reikia ugdyti nuo mažens. Vaikams kūrybinis procesas bus ne tik įdomus, bet ir ugdys vaizduotę, socialiai atsakingą mąstymą, o kasdieniame skubėjime neįkainojamas kartu praleistas laikas visiems paliks malonius atsiminimus.

Geriausios dekoracijos – rankų darbo

„Geriausios dekoracijos – sukurtos mūsų pačių rankomis, o dar smagiau, jeigu tam pasitelkiamos netradicinės, netikėtos priemonės. Tuomet vaikams įdomu kurti, kartu aiškinant, jog kai kurios atliekos – nėra šiukšlės ir turi teisę į antrą gyvenimą“, – pastebi menų pedagogė A. Vaivadienė. Kūrybiniuose darbuose stengiamasi panaudoti kuo įvairesnių tekstūrų, formų komponentus, taip lavinant lytėjimo, motorikos įgūdžius.

Nuotraukos iš Domus Lumina asmeninio archyvo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis