Kaip išsirinkti durų kilimėlį?

Turint omeny permainingus mūsų orus, durų kilimėlis yra būtinas prie kiekvieno namo ar buto durų – ant jo paliekame bent dalį gatvės nešvarumų ir purvo. Pasistengsime išsiaiškinti, kokia durų kilimėlio paskirtis, ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

Kai pašąla, keliai barstomi druska, o šaligatviai smėliu, po to būna atodrėkis ir tenka braidžioti purvu, kai sniegas nutirpsta, visur pilna sauso smėlio ir dulkių – visa tai gali patekti ir į mūsų namus, jei nepasirūpinsime tinkamu durų kilimėliu. Rinkdamiesi kilimėlį, neturėtume pamiršti, kad jo paskirtis ne tik praktinė – surinkti purvą, bet ir estetinė – jis turėtų derėti prie interjero, tad kiekvienas turi rasti savo aukso vidurį. Ir svarbu nepamiršti, kad jis naudingas ne tik žiemą, bet visais metų laikais.

Grubūs, šiurkštūs kilimėliai gal ir neatrodo itin patraukliai, bet būtent jie geriausiai padeda nuvalyti nuo batų smėlį ir sniegą. Dažniausiai tokie kilimėliai tiesiami iš lauko pusės. Jie būna pagaminti iš geležinių grotelių, abrazyvinio pluošto, gumos ar poliamido. Tokie kilimėliai yra vieni iš ilgiausiai tarnaujančių, jie puikiai nuvalo pirminį purvą, bet nesugeria drėgmės. 

Gan populiarūs yra kokoso pluošto kilimėliai – jie ne tik nuvalo nešvarumus nuo batų padų, bet ir sugeria drėgmę. Nors šie kilimėliai palyginti greit nusidėvi, jų kaina atitinka eksploatavimo laiką ir kokybę, be to, jų pasirinkimas gana platus, tad nesunkiai galima rasti tinkantį būtent jūsų interjerui.

Guminiai kilimėliai dažnai tiesiami prie lauko durų, jie veiksmingai nuvalo batų padus, bet kadangi yra guminiai, nesugeria drėgmės. Tad viduje geriau patiesti dar vieną, drėgmę sugeriantį kilimėlį. Jei renkatės guminės dangos kilimėlį, geriausiai tiks su reljefu, nes taip lengviau nuvalysite nešvarumus nuo batų.

Be šių, populiariausių kilimėlių, parduotuvėse dar būna metalinių grotelių kilimėlių, kurie paprastai įrengiami iš lauko pusės, sizalio pluošto kilimėlių bei batų valymo sistemų, kurios apjungia minkštas medžiagas ir metalinį karkasą.

Kaip priderinti prie interjero? 

Svarbu, kad kilimėlis ne tik veiksmingai atliktų savo praktines funkcijas, bet ir derėtų prie interjero. 

Nesirinkite kilimėlio, kuris labai išsiskiria bendro interjero fone, jis neturėtų būti pagrindinis akcentas. Pasistenkite jį priderinti prie grindų ar sienų spalvos. Be to, rinkitės tokią medžiagą, ant kurios nesimato nešvarumų ar drėgmės žymių.

Svarbiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis grindų kilimėlį: reikia atsižvelgti į tai, kiek šia zona kasdien praeina žmonių, kad galima būtų numatyti kilimėliui tenkantį krūvį ir atitinkamai pasirinkti medžiagą pagal atsparumą, o jei mėgstate avėti aukštakulnius, svarbu išsirinkti tokį kilimėlį, kad jame neįstrigtų kulnas, antraip rizikuojate ne tik susigadinti batelius, bet ir nusilaužti koją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis