Patarimai, kaip papuošti eglutę Kalėdoms

Pripažinkime – jei dar nepuošiame, tai bent pagalvojame, kaip dabinsime kalėdinę eglutę.

Pirmiausia parinkite vietą, kur stovės kalėdinė eglė.
Nestatykite eglės prie židinio ar radiatoriaus, antraip spygliai nudžius ir greitai nubyrės. Kad medis tvirčiau stovėtų, keliose vietose apvyniokite kamieną nailoniniu siūlu ir pritvirtinkite lipdukais prie sienos.

Įstatykite eglę į vandeniui atsparų indą.
Statykite elgę į sandarų indą – atrodys puošniau, be to, po egle atsiras daugiau vietos dovanėlėms sudėti. Pirmiausia patieskite ant grindų veltinio audinio skiautę. Į indą, kad stabiliau stovėtų, įdėkite kelias plytas. Įstatykite į indą medį, užberkite granulių, žvyro ar pan. Paviršių apklokite samanomis.

Apkarpykite eglutę.
Vienos eglutės būna labai simetriškos, kitų šakos – įvairių ilgių, toli gražu ne simetriškos. Be abejo, žaisliukai atrodys gražiau, geriau matysis ant simetriškos eglutės. Taigi tiesiog apkarpykite šakas, o nereikalingas mažas šakeles apskritai nukirpkite.

Ant šakų apsukite lempučių girliandas.
Prieš kabinant žaisliukus, apsukite šakas lempučių girliandomis – tai pirmas žingsnis puošiant eglutę. Pradėkite sukti girliandą nuo pagrindo, šakelės gale sulenkite girliandą, ir grįžkite atgal į pagrindą.

Pasirinkite žaisliukus.
Nuspręskite, kaip šiemet puošite kalėdinę eglutę. Galbūt puošite vienos spalvos žaisliukais, gal tik tam tikros formos žaislais, gal senoviniais... idėjų – begalė.

Pakabinkite žaisliukus.
Pirmiausia pakabinkite didžiausius, dominuojančius žaisliukus, paskui kabinkite smulkesnius. Kad žaisliukai tvirčiau laikytųsi, perverkite per kilpelę kelių centimetrų plonos vielos, o tą vielą apsukite apie šakę.

Įvertinkite savo darbą.
Kai papuošite eglutę, atsitraukite ir apžiūrėkite savo meno kūrinį.

Saugokite dūžius žaisliukus.
Senovinius, dūžius žaisliukus kabinkite arčiau medžio kamieno – taip bus mažiau pavojaus, kad juos užkliudys kas nors praeidamas ar numes naminiai gyvūnai.

Pabrėžkite vertikalią eglutės formą.
Kabinkite ilgų varveklio formos žaisliukų – jie pabrėš vertikalumą. Ypač gražu pakabinti varveklio, lašo formos žaisliukų ant pačių šakelių galų.

Nufotografuokite kalėdinę eglutę.
Prieš fotografuodami išjunkite lemputes, nes nuo gausios šviesios nuotraukoje eglutė atrodys plokščia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis