Žymios dizainerės patarimai, kaip lengvai papuošti šventinį stalą

Prieš šventes dažnai pritrūkstame laiko, o taip norisi ne tik dovanomis stebinti, bet ir į pačius namus įnešti jaukios švenčių nuotaikos. Kaip tai padaryti be didelių pastangų ir kartu skoningai?

„Jokių gudrybių čia nėra. Tiesiog elementarios taisyklės kaip ir visame gyvenime. Galima taikyti mažos juodos suknelės taisyklę, nes šventėmis vis tiek rūpinasi moterys. Tik namų atveju juodą suknelę pakeis balta staltiesė, o suknelę galėsite apsirengti“, – šmaikštauja Lina Kalinauskaitė Forsman, dizainerė, interjero prekybos centro „Domus galerijoje“ esančio salono „Retroforma“ įkūrėja.

Dekoro pagrindas – staltiesė

Planuojant Kalėdų stalo dekorą, dizainerė pirmiausia pataria pradėti nuo staltiesės, o jų bent kelios turėtų būti visuose namuose.

„Užtiesus stalą balta staltiese namai iš karto tampa šventiški. Stalas yra pagrindinis švenčių akcentas, o kai turime gerą pagrindą, visa kita tik kūrėjo išmonė”, - sako Lina Kalinauskaitė Forsman.

Kita privaloma šventinio stalo dalis – servetėlės, iš kurių ypač daug žavesio suteikia lininės. Dizainerė pataria servetėles perkišti per dekoratyvų žiedą ar perrišti kortele su svečio vardu ar sausainiu. Taip pat reikėtų pasirūpinti stilingomis žvakėmis ir žvakidėmis. Jos gali tapti pagrindine šventinio stalo puošmena.

Spalvų deriniai ir akcentai

„Aš esu visada už baltą staltiesę su spalvotais akcentais. Bet šiais metais pabandėme Kalėdinį stalą sukurti ir su šiuo metu labai madinga šalta vandens mėlynumo spalva. Mano manymu, pavyko, nes ji puokiai dera su baltais akcentais ir auksine imbierinių sausainių ar kūčiukų spalva, primena eglutės spyglių mėlynumą”, - idėjomis dalinasi dizainerė.

Vis tik, anot jos, klasikine Kalėdų spalva išlieka raudona. Nuo senų laikų per Kalėdas naudojami geriausi indai ar ypatingoms progoms skirti aksesuarai, šeimos relikvijos. Tad ryškesni vieningi akcentai, tokie kaip raudonai dryžuotos servetėlės, gali padėti apjungti seno servizo stilistiką su kitais stalo elementais.

„Retroforma“ nuotraukos, fotografas Artūras Moisiejenko.

Kaip nesuklysti?

Pasak Linos Kalinauskaitės Forsman, tai, kaip mes puošiame namus, yra labai individualus dalykas, tačiau jei tai daroma iš širdies, suklysti neįmanoma. Ji pataria kalėdinę puošybą derinti su bendra namų stilistika. Plastikiniais blizgučiais ir kita prekybos centrų atributika nereikėtų nukrauti stalo.

„Keletas nedidelių akcentų ir šventė jau namuose. Uždekite žvakių, iškepkite imbierinių sausainių, papuoškite eglutę. Šventė yra mūsų širdyse. O gudrybė yra ta, kad reikia namuose turėti gražių žvakidžių, indų ir stalo tekstilės. Ir noro, kad jūsų namai būtų gražūs. Kai turi gerus pagrindinius ingredientus, pyrago sugadinti neįmanoma. Pavyks visada”, - paskutiniais patarimais dalinasi „Retroforma“ įkūrėja.

Užsukite į interjero prekybos centrą „Domus galerija“ kur rasite daug stilingų staltiesių, žvakidžių ir kitų jaukių šventinių dekoro element savo namams papuošti.

Užsakymo nr.: PT_69896884

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis