Balta spalva: kaip pasinaudoti privalumais

Balta spalva – dažniausiai interjeruose naudojamas atspalvis, todėl svarbu žinoti jo privalumus ir suprasti, kaip tinkamai juos panaudoti interjere.

Daugiasluoksnė spalva. Priskaičiuojama daugiau nei 200 baltos spalvos atspalvių. Gerai įsižiūrėjus galima įžvelgti mėlynų, žalių, rožinių pustonių. Norėdami išsirinkti tinkamiausią, nudažykite nedidelį sienos plotą ir vertinkite jo atspalvius skirtingu paros laiku, kad matytumėte, kaip šviesa juos keičia.

Įkvepia. Nudažykite kambarį baltai, ir turėsite tuščią drobę, kurioje galėsite kurti savo viziją. Pradėkite nuo ryškesnių tapetų, ir įsitikinsite, tai paprasta...

Praplečia erdvę. Balta puikiai atspindi šviesą, todėl vizualiai tarsi praplečia jos ribas. Tačiau didelėms plokštumoms dekoruoti svarbu vengti blizgių dažų, geriau rinktis matinius, faktūriškus atspalvius, kitaip balta ims varginti akis.

Išryškina akcentus. Baltai dekoruotame kambaryje kiekvienas kitokios spalvos daiktas – grindys, baldai, net lentynose sudėtos knygos – kontrastingai išryškėja, ir menkiausia detalė tokiame fone suvokiama kaip svarbus akcentas.

Vida Press

Dera ir su pasteliniais atspalviais. Tiesa, kad išvengtumėte vaikiškumo pojūčio, rinkitės šiek tiek „purvinus“, prigesintus tonus, kurie vos užsimena apie švelnią rožinę, melsvą ar žalią.

Gali būti jauki. Dažnai manoma, kad tai šaltas ir sterilus atspalvis. Nebūtina baltą naudoti dideliems paviršiams dekoruoti, galima rinktis purius, minkštus baltus aksesuarus – jie sukurs erdvės, bet kartu ir jaukumo pojūtį.

Suvienija erdves. Tai gali būti ypač aktualu tiems, kas gyvena senuose pastatuose, su skirtinga grindų danga, interjero architektūra ar langų forma. Balta sienų spalva pajėgi niveliuoti šiuos skirtumus ir sukurti harmoningą, tęstinį vaizdą iš vieno kambario į kitą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis