Ką sėti darže rugpjūtį?

Rugpjūčio pradžioje galima sėti augalus, kurie greitai auga ir kuriuos iš karto valgome – špinatus, ridikėlius, žalumynus. Norint užsiauginti šakniavaisių, patartina naudoti tik atrinktas sėklas, žemę patręšti perpuvusiu mėšlu, trupučiu pelenų ir smėlio. Žemę suvarpykite 40–50 cm gylyje. Prieš sėjimą sklypą gausiai paliekite, ridikėlių sėklas įkiškite 2–3 cm gylyje, o atstumą tarp eilių palikite apie 15–20 cm. Jau po mėnesio turėsite didelių, gardžių ridikėlių.

Baigiantis vasarai darže jau būna tuščių žemės plotų – juk dalis derliaus nurinkta. Kad tuščiuose plotuose nesuvešėtų piktžolės, galima pasėti sideratų – jie veikia kaip žaliosios trąšos, praturtina žemę azotu ir deguonimi.


Salotos


Salotos puikiai auga pavasarį, vasarą ir rudenį, tik joms nepatinka ilgai būti toje pačioje vietoje. Šiltnamyje salotų galite sėti iki rugsėjo, o derliaus sulauksite iki lapkričio. Sėkite sėklas 25 x 10 atstumu, neįspauskite giliai į žemę, griovelius užberkite smėliu. Po poros dienų pasirodys pirmi daigeliai, o jau po 20 dienų sulauksite vešlaus salotų derliaus. Laiku nenuskynus salotų, jos apkarsta.


Ridikėliai


Kai kurios ridikėlių rūšys suformuoja šakniavaisius jau praėjus 18 dienų po to, kai išdygsta pirmi daigeliai. Svarbiausia – išrinkti atvirą, saulėtą, apsaugotą nuo vėjo vietą ir apipurkšti priemone nuo garstukinių kopūstinukių – pikčiausio ridikėlių priešo.


Špinatai


Špinatams nepatinka karštis, jie gali ištverti lengvas šalnas, todėl vėsiomis rudens dienomis jaučiasi komfortiškai. Norint rudeninio derliaus, geriausia špinatus sėti rugpjūtį – jie bręsta 30 dienų ar net ilgiau. Špinatai neįnoringi, tiesa, jiems patinka priesmėlis, priemolis ir gerai apšviesti plotai.


Morkos


Jei pasėsite morkas rugpjūtį, po 30 dienų turėsite nedidelių, saldžių morkyčių.

Paprasčiausias būdas – išmaišyti 1–2 šaukštus morkų sėklų kibire smėlio ir išberti į griovelius. Patyrę daržininkai teigia, kad tada morkos sudygsta tolygiai, o sėjimas neilgai trunka. Jei morkų lysvės bus šalia svogūnų, apsaugosite augalus nuo morkinių ir svogūninių muselių.


Burokėliai


Burokėlių lapų galėsite įpjaustyti į salotas jau praėjus 45 dienoms po daigelių pasirodymo, o burokėlius galėsite valgyti po 60 dienų. Todėl rugpjūčio pradžia – puikus metas sėti burokėlius. Burokėlius patartina gausiai laistyti, o jei patinka salsvas jų skonis, palaistykite sūriu vandeniu – į 10–12 l vandens įberkite 15–20 g valgomosios druskos.


Pekininis kopūstas


Yra greitai užaugančių ir hibridinių pekininių kopūstų rūšių, kurios suformuoja gūžę per 40 dienų. Pekininiai kopūstai turi daug vitaminų, mikroelementų ir organinių rūgščių.


Žirniai


Rugpjūčio pradžioje sėkite ankstyvąsias ir vidutinio ankstumo rūšis, dauguma subręsta po 40–50 dienų. Žirniai nėra įnoringi, tik nemėgsta vietų, kuriose anksčiau augo ankštinės kultūros, be to, augimas sulėtės, jei žemė nebus kruopščiai išpurenta.


Rugpjūtį galima pasėti ir krapų, bazilikų, petražolių, kalendrų, pipirnių, garžgarsčių, garstyčių, japoninių ridikų, juodųjų ridikų, svogūnų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis