Pagrindiniai darbai sode ir darže artėjant vasaros pabaigai

(1)

Paskutinis vasaros mėnesis – tinkamas laikas sėti kai kuriuos augalus, taip pat paruošti daržą ir sodą rudeniui.

Vaismedžiai ir krūmai


Nupjaukite nuo obelų vertikaliai augančias šakeles – jos eikvoja šviesą, drėgmę ir mikroelementus, reikalingus nokinti obuoliams. Jeigu rugpjūtis sausokas, laistykite vaismedžius ir tręškite fosforo ir kalio trąšomis, tada vaismedžiai sėkmingai peržiemos. Šiuo metu pradeda intensyviai augti naujos šaknys. Apžiūrėkite serbentų, agrastų krūmus, nupjaukite senas, ligotas šakeles, patręškite, kaip ir vaismedžius. Paskui galite mulčiuoti žemę.


Daržas


Rugpjūtį ravėkite, tręškite augalus. Sparčiai noksta saldžiosios paprikos, pomidorai ir baklažanai. Rugpjūčio pradžioje šias kultūras dar galima tręšti mineralinėmis ar organinėmis trąšomis, o antrą mėnesio pusę nepatartina to daryti.


Reguliariai tręškite ir laistykite agurkų lysves.


Jei gelsta svogūnų laiškai, iškaskite svogūnus ir padžiovinkite. Jei oras geras – lysvėse, o jei apniukęs – sausoje, gerai vėdinamoje vietoje.


Vos pagelto laiškai, iškaskite česnakus.


Jei oras sausas, laistykite, tręškite morkas, burokėlius, patisonus, aguročius.


Moliūgų rugpjūtį nereikia tręšti. Nukirpkite ūsus su žiedais ir smulkiais užsimezgusiais vaisiais, tada jau susiformavę moliūgai geriau augs.


Metas iškasti ankstyvųjų rūšių bulves. Nupjaukite vėlyvųjų rūšių bulvienojus, o praėjus dviem savaitėms bus galimas iškasti šias bulves.


Kad baltagūžiai kopūstai sparčiau augtų, bent kartą per mėnesį patręškite mineralinių ar organinių trąšų tirpalu.


Gėlynai


Reguliariai laistykite gėles sode, jei labai karšta – kasdien. Geriausia laistyti po pietų, kai saulė mažiau kaitri. Laistykite tol, kol žemė sudrėks iki 10–15 cm gilumo. Sausą vasarą veją nupjaukite ne žemiau nei 5 cm, nes per trumpa žolė sunkiai pakelia karštį.


Rugpjūčio pabaigoje nebereikia tręšti vejos žemės, ypač azoto trąšomis, kurios stimuliuoja augimą. Jei veja sena, suminta, bus naudinga pabadyti šakėmis žemę 8–10 cm gilumu – taip pravėdinsite žemę, vanduo ir deguonis lengviau pasieks šaknis, jos geriau augs.


Kompostas


Toliau rinkite organines atliekas ir piktžoles. Komposto talpoje pastoviai turi būti drėgna, bet nepilkite per daug vandens. Jei talpą pastatėte dar pavasarį ir bėrėte specialaus organinius procesus spartinančio preparato, iš apačios jau galima imti paruošto komposto.


Žaliosios trąšos


Antrą rugpjūčio pusę, nurinkus derlių, galima sėti organinių trąšų – taip natūraliu būdu pagerinsite žemės derlingumą. Tinkamiausios – facelijos, kurias galima sėti į bet kokią žemę. Facelijos auga greitai, tad spėsite suvarpyti jų plotus dar iki žiemos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis