46 kv.m butas Vilniuje: drąsūs sprendimai ir duoklė erdvei

(2)

Nedideliame, 46 kv.m, naujos statybos bute Vilniuje dizainerei Simonai Kazakauskaitei pavyko ne tik suplanuoti visas gyvenimui reikalingas zonas, bet ir sukurti erdvės pojūtį. Tam pasiekti buvo iš esmės pakeistas pradinis erdvių suplanavimas bei panaudoti drąsūs ir gan netikėti sprendimai.

Buto savininkė – jauna, stiliaus pojūtį turinti studentė – drąsiai ryžosi pokyčiams. Nepaisant to, kad butas naujos statybos, jis buvo gana standartiškai suplanuotas. Kaip ir senesnės statybos butuose, čia trūko erdvės ir laisvės pojūčio, kambariai buvo suspausti, pailgi ir beformiai. Tai slėgė, todėl buvo nuspręsta erdves visiškai perplanuoti.


Simona Kazakauskaitė, pertvarkius buto planą, vaizdas toli gražu nepriminė senojo. Butas tapo gerokai erdvesnis, o dėl sumanaus suplanavimo į jį patenka daugiau šviesos.


Leonas Garbačauskas


Erdvės plėtimo sprendimai


Ryškiausi nedidelio moderniu stiliumi įrengto buto akcentai – betoninės lubos ir stiklinė pertvara, skirianti svetainę nuo miegamojo erdvės. Pastarasis sprendimas ypač pasiteisino, nes visiškai atitiko jaunos šeimininkės estetinę pajautą ir poreikį – kasdien mėgautis atviros erdvės pojūčiu, jas atvėrus. Būtent dėl to buvo atsisakyta aklinos kambarius skiriančius sienos. Na, o užsukus netikėtiems svečiams, miegamojo zoną galima paslėpti užtraukiant užuolaidą.


Virtuvė įrengta bendroje erdvėje, tik funkciškai atskirta baru, atliekančiu ir valgomojo stalo funkciją, ir leidžiančiu bendrauti tarpusavyje ruošiant valgį.


Vonios kambaryje veidrodžiais bei tamsiais atspalviais sukurta šiek tiek mistiška atmosfera. Nors vonios patalpa mažytė, tačiau panaudojant veidrodžius pavyko sukurti įspūdį, kad ji didesnė. Įprastas įsitikinimas, kad tamsios spalvos erdvę susiaurina, čia negalioja – netgi priešingai.


Erdvės įspūdžiui sukurti visame bute panaudota nemažai veidrodinių sienų. Vitrininiai langai taip pat suteikia erdvumo pojūtį.Medžiagos ir spalvos


Buto apdailoje panaudotos išraiškingos medžiagos, papildančios ir pabrėžiančios viena kitos natūralų grožį, faktūriškumą bei spalvas. Tai niekada iš mados neišeinantys betonas, stiklas, metalas, medis ir linas. Taip pat jaukumą kurti padeda augalai, pagalvėlės, minkštas jūros mėlio kilimas po svetainės kavos staliukais.


Studijuojančios merginos namuose dominuoja ramūs baltos, juodos, pilkos ir mėlynos atspalvių deriniai. Atsvarą šaltesniems atspalviams ir paviršiams suteikia šviesios medinės grindys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis