Pomidorų kolekcininkė pataria: pomidorų sėjos ir daigų auginimo paslaptys

Šį kartą patarimus dalija dr. Janina Čeplinskienė, kuri gali didžiuotis originalia ukrainietiška pomidorų kolekcija. Apie kolekciją daugiau papasakosime jau kitą savaitę, o šįkart pateikiame jos patikrintas pomidorų auginimo gudrybes.

Pomidorų daigus Janina augina kambaryje, o paskui, atšilus orui – nešildomame šiltnamyje.


Pirmuosius pomidorus sėja kovo vidury (nes jau ant palangės šviesiau), o laukui auginamus pomidorus – kovo antroje pusėje. Anksčiausiai kovo pradžioje sėja paprikas, nes jų sėklos ilgiau dygsta ir daigai ilgiau auga nei pomidorų.


Pomidorų sėklas sėja į „Jiffy“ durpines tabletes. Tai, iš tiesų, supresuota durpė, kuri atrodo kaip tabletė. Prieš sėją būtina išmirkinti vandenyje, o išbrinkusi ji pastorėja ir atrodo keletą kartų didesnė nei sausa.


Tam, kad išlaikytų formą ir neišbyrėtų durpė, ji apjuosta specialiu tinkleliu. Sėjai paruoštas sėjai viena prie kitos sustato į konditerijoje naudojamas skaidrias plastikines dėžutes, kurias paskui galima uždengti prie jų pritvirtintais dangteliais.


Shutterstock


Augina kiekvienos pomidorų veislės po du daigus. Į vieną tabletę sėja po 2 sėklas – tuomet tikrai turės daigą. Jei sudygsta abi sėklos, pasilieka stipresnį daigelį, o silpnesnį – nugnybia. Priklausomai kokio gyvybingumo sėklos, pavyzdžiui, jei sėklos ypatingai geros kokybės ir apveltos fungicidų milteliais, tuomet galima sėti ir po vieną sėklą.


Tam, kad nepasimestu tarp gausybės pomidorų veislių, nes šiltnamyje augina virš 40 veislių, ant kiekvienos tabletės užrašo veislės pavadinimą. Jei turi pasiruošusi savo pomidorų sėklas, anksčiau dar prieš sėją jas sudaigina ir įsitikinusi, koks yra jų daigumas, paskui sėja pasirinktu laiku.


Pasėjus pomidorų sėklas, uždengia skaidrių dėžučių dangtelius ir laiko šiltai – 22-25 laipsnių temperatūroje. Kai pomidorai sudygsta ir pradeda augti daigeliai, jų dėžutes perneša į įstiklintą balkoną ir laiko savaitę žymiai vėsiau, kad formuotųsi šaknynas ir daigeliai neištįstų.


Kai dėžutės dugne pasirodo iš tablečių išaugusios vešlios šaknelės ir pradeda formuotis tikrieji lapeliai, daigelius persodina į 9-12 cm skersmens vazonėlius su durpiniu substratu pomidorų daigų auginimui, praturtintu kompleksinėmis trąšomis.


Paaugus daigams, kai atšyla oras, perneša į nešildomą polikarbonatine danga dengtą šiltnamį ir juos sustato su atramėlėmis vieną nuo kito rečiau, kad gautų daugiau šviesos ir neištįstų.


Shutterstock


Kai prognozuojamos šalnos, naktimis uždengia trijų sluoksnių daržo plėvele (agrodanga). Pomidorų daigai išauga per 6 savaites ir tuo pačiu užsigrūdina nešildomame šiltnamyje. Augimo metu daigų nereikia papildomai tręšti, kad neskatinti jų vešlumo.


Prieš sodinimą į duobutes patartina įmaišyti komposto ir po šaukštą kompleksinių trąšų. Augimo metu reguliariai, tam tikrais augimo tarpsniais, tręšiami kompleksinėmis trąšomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis