5 paprikų auginimo klaidos, kurias daro dažnas

(1)

Paprikosdaržovės kilusios iš Pietų Amerikos, kurias į Europą XV amžiuje atgabeno keliautojas Kristupas Kolumbas. Tai skanios ir sveikos daržovės, kurių valgyti vertėtų kuo daugiau, dėl jose esančių karotenoidų ir augalinės kilmės antioksidantų.

1. Neužmirškite įvertinti to, kad paprikų vegetacijos laikas yra ilgas. Viena didžiausių klaidų, kurią galite padaryti augindami šias daržoves, – neįvertinti fakto, kad šių augalų vegetacijos laikas yra itin ilgas. Paprikų daigai, priklausomai nuo auginimo sąlygų, veislės bei hibrido, auga iš lėto – sėkla iki daigo, kurį galima persodinti į gruntą, užauga tik per 70–80 dienų. Tad paprikų sėjimą į vazonėlius reikia pradėti anksti, dažnai jau vasario mėnesio pabaigoje.


Shutterstock


2. Laikykitės instrukcijų nurodytų ant sėklų pakuotės. Kada paprikas sėti, jums tiksliausiai gali sufleruoti instrukcija ant sėklų pakuotės. Visada rekomenduojama laikytis sėjos instrukcijos ir neeksperimentuoti, jei nežinote ar tai pasiteisins.


3. Neskubėkite paprikų daigų persodinti į šiltnamį. Kadangi paprikos yra kilusios iš šiltų kraštų, joms be galo patinka šviesa ir šiluma. Dėl šios priežasties, nevertėtų daigų skubėti sodinti į nešildomą šiltnamį arba lauką. Persodinti galima tik tada, kai tikrai pasibaigė šalnos ir dirva yra pakankamai šilta.


4. Įvertinkite tai, kad paprikos nemėgsta persodinimo. Dažnai kyla klausimas – „pikuoti paprikas, ar nepikuoti?“. Paprikos, ne taip kaip pomidorai, labai nemėgsta persodinimo, todėl kai kurie ekspertai rekomenduoja paprikų nepikuoti, o iškart po vieną sėklą sėti į atskirus, pakankamai didelius vazonėlius, taip maksimaliai sumažinant paprikų persodinimų skaičių.


Shutterstock


5. Prieš sodindami daigus į jų augimo vietą, būtinai juos užgrūdinkite. Prieš sodinant daigus į į augavietę, svarbu juos užgrūdinti, išnešant kuriam laikui į lauką. Svarbu: daigai neturėtų būti laikomi žemesnėje negu 13 laipsnių temperatūroje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis