Agurkų auginimas: kokių klaidų vengti, kad neprarastumėte derliaus

Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvoje. Joje gausu vitaminų (C, E, B1, B2, PP, A), mikroelementų bei mineralų. Jeigu norite, kad agurkų derlius džiugintų savo gausa ir jais būtų galima skanauti ilgą laiką, būtina vengti dažnai pasitaikančių jų auginimo klaidų.

* Daiginant agurkus, neužmirškite, kad jie mėgsta šilumą bei drėgmę. Atkreipkite dėmesį, kad agurkai yra gan reiklūs šilumai. Pasėjus sėklas durpiniuose indeliuose, juos reikia uždengti polietileno plėvele ir palaikyti 24–28 laipsnių temperatūroje, kol sėklos sudygsta. Sėkloms sudygus, temperatūrą galima sumažinti iki 23 laipsnių. Vėlesnė optimali daigų auginimo temperatūra – 22 laipsnių temperatūra dieną, 18–20 laipsnių temperatūra naktį.


Taip pat atsižvelkite ir į tai, kad šie augalai yra drėgmės mėgėjai. Jų daigus reikia laistyti retai, bet gausiai. Laistymu užsiimkite pirmoje dienos pusėje, naudokite šiltą vandenį.


Shutterstock


* Nesodinkite agurkų daigų į šiltnamį per anksti. Neskubėkite agurkų sodinti į šiltnamį. Jeigu juos ketinate auginti nešildomame šiltnamyje, įsitikinkite, kad jau praėjo paskutinė šalna ir dirvožemis yra pakankamai įšilęs.


* Prieš sodinant daigus į dirvą, neužmirškite jos gerai patręšti. Agurkams ypač tinka supuvusi organika, todėl prieš sodinimą šiltnamio žemę reikia pagerinti mėšlu. Jeigu jo neturite, tinka ir seni lapai, žolė arba šiaudai.


* Nesodinkite visų agurkų rūšių vienoje lysvėje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad negalima skirtingų rūšių hibridus sodinti vienoje lysvėje, nes taip mažėja jų derlingumas.


* Šiltnamyje nesodinkite įvairių kultūrų per arti viena kitos. Tinkamam agurkų augimui be galo svarbi yra šviesa. Tad sodinant augalus, palikite pakankamai didelius tarpus, kad jie nepradėtų vienas su kitu konkuruoti dėl šviesos kiekio.


Shutterstock* Nepatingėkite ir pamulčiuokite dirvą. Kaip jau minėjome, agurkai mėgsta drėgmę, todėl reikia pasitelkti papildomų priemonių, kad ją galima būtų išlaikyti dirvoje. Vienas iš galimų sprendimų – mulčiavimas. Dirvą galima apdengti organinėmis arba sintetinėmis medžiagomis, kad esant dideliems karščiams drėgmė taip greitai neišgaruotų.


* Subalansuokite laistymą. Agurkams labiausiai tinka lašelinis laistymo būdas, nes taip mažiau sunaudojama vandens, kuris tokiu būdu lėčiau išgaruoja. Laistant paprastu būdu, karštomis dienomis šiuo darbu rekomenduojama užsiimti rytais, vėsiomis – dienos metu. Naudoti galima tik šiltą, nusistovėjusį vandenį. Lieti reikia gausiai, kas 5–7 dienas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis