Patikrinti patarimai, kurių verta laikytis prasidedant darbų sezonui darže

Nors į kalendorinį pavasarį įžengti spėjome vos viena koja, norisi kuo greičiau pradėti darbus šiltnamiuose bei daržuose, kad galima būtų pradėti džiaugtis pavasarinių žalumynų teikiamais vitaminais. Tačiau prieš pasineriant į darbus, pirmiausia verta pasisemti šiek tiek žinių iš šių patikrintų patarimų.

Tačiau prieš pasineriant į darbus, pirmiausia verta pasisemti šiek tiek žinių iš šių patikrintų patarimų.


Shutterstock


Tinkamai paruoškite dirvožemį sėjai. Prieš sėjos darbus, svarbu tinkamai atgaivinti dirvožemį. Jam reikia padėti sušilti bei prisigerti deguonies. Deguonis yra be galo svarbus augalų šaknims. Jei jo bus nepakankamai, šaknys negalės pasisavinti reikalingų maistinių medžiagų.


Ankstyvą pavasarį dirvožemis yra atgaivinamas jį purenant. Šiuo darbu reikia užsiimti sulaukus šiltesnių orų. Šiltnamyje dirvožemį purenti galima žymiai anksčiau nei lauke.


Sušildykite žemę. Kad greičiau įšiltų dirva šiltnamyje, specialistai rekomenduoja mulčiuoti dirvą plėvele. Paprastai šiam darbui yra pasitelkiama baltai-juoda polietileno plėvelė.


Pirmiausia dirvožemį reikia sudrėkinti ir tuomet uždengti juoda plėvele. Taip ji yra paliekama iki sodinimo. Nuo juodos plėvelės šiltnamio dirvožemis sušyla.


Gerai apskaičiuokite reikiamą daržovių kiekį. Daugumai daržininkų yra pažįstama nemaloni situacija, kai tenka išmesti dalį derliaus, nes jo tiesiog nepavyksta suvartot. Todėl prieš sėją, reikia gerai apsiskaičiuoti, koks būtų optimaliausias daržovių kiekis. Verta atminti, kad priklausomai nuo veislės ir auginimo sąlygų, vieno pomidoro daigas gali sunokinti apie 4-6 kg, o agurko 5-7 kg vaisių. Kalbant apie žalumynus, juos rekomenduojama sėti dalimis ir palaipsniui, pavyzdžiui, kas savaitę.


Shutterstock


Neužmirškite laikytis sėjomainos pagrindų. Nesvarbu ar sėjate lauke, ar šiltnamyje, svarbu prisilaikyti sėjomainos pagrindų. Sėjomaina – tai augalų grupavimas ir susijusių augalų auginimas, kasmet perkeliant juos į kitus žemės plotus pagal nustatytą tvarką. Žinoma, šiltnamiuose taikoma sėjomaina yra itin siaura.


Sodindami daigus laikykitės tinkamo atstumo. Kitas svarbus aspektas, kurio nederėtų praleisti pro akis, yra tarpai tarp augalų. Svarbu augalus sodinti taip, kad jiems augant pakaktų šviesos. Pomidorus rekomenduojama sodinti išlaikant apie 50 cm atstumus tarp daigų.


Optimaliausias tankis yra 3-4 daigai viename kv.m. Tarp agurkų reikėtų palikti kiek didesnius tarpus – jie yra sodinami kas 60 cm. Sodinant dviem eilėmis, tarp jų patartina išlaikyti apie 40-50 cm atstumą. Sodinti geriausia šachmatų tvarka, nes taip augalai gauna daugiau šviesos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis