Pavasario žalumynai rudenį: ką dar galite spėti užsiauginti iki šalčių

Žalumynus šiltnamiuose ir daržo lysvėse įprasta sėti pavasarį, bet tai galima daryti ir rudenį. Papasakosime, kokius augalus galite sėti, kad iki žiemos atsivalgytumėte šviežių žalėsių.

Nieko nėra skaniau už savo rankomis užaugintas daržoves. Šiomis užaugintomis daržovėmis ne tik galėsite skaninti rudenines sriubas, bet ir iš jų ruošite gardžias salotas, o sauja krapų apibarstysite šviežias virtas bulves. 


Ridikėliai


Traškūs ridikėliai ir rudenį bus puikus užkandis. Belieka nuspręsti, kur juos geriau sėti – šiltnamyje ar darže. Nesibaiminkite, kad darže jie gali nušalti – juk ridikėliai puikiai ištveria šaltį, todėl jiems nebaisios šalnos iki minus 3 laipsnių Celsijaus.


Krapai


Net jei krapų nepavyks užauginti maksimaliai aukštų – ne bėda. Juk jauni, maži krapai daug skanesni ir kvapnesni už peraugusius. Dažnai minima, kad rudenį krapų sėti neverta, nes vos spėjusius sudygti juos gali pakąsti šalnos. Bet juk kas nerizikuoja, tas nešvenčia pergalės, tiesa? Iš patirties galime pasakyti, kad visi iki šiol rudenį sėti krapai puikiausiai spėjo užaugti iki šalnų.


Salotos


Rudeninį racioną galite praturtinti ir pačių užsiaugintomis salotomis. Žinoma, tai, ar salotos užaugs, priklauso nuo oro sąlygų. Atminkite, kad ant sėklų pakelio nurodyta, kokias veisles galima auginti ir rudenį, todėl nepirkite pirmo pasitaikiusio salotų sėklų pakelio, atidžiai neišnagrinėję, kas ant jo parašyta. 


O jei neturite nei daržo, nei šiltnamio, šviežių daržovių galite užsiauginti ir ant palangės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis