Kodėl gelsta agurkų lapai?

(1)

Savo rankomis užauginti agurkai visada atrodo skanesni. Tačiau prieš mėgaujantis daržo gėrybių skoniu reikia įdėti nemažai laiko ir pastangų jų auginimui.

Visų pirma, reikia pasėti sėklas ir pasistengti užauginti tvirtus ir stiprius daigus, tada juos persodinti į nuolatinę vietą šiltnamyje ar atviroje lysvėje, taip pat tinkamai prižiūrėti: laistyti, tręšti, ravėti, retinti ir t.t., nes jei nesirūpinsime sodinukais, iš pradžių pagels jų lapai, o po to jie apskritai žus.


Shutterstock nuotr.


Priežasčių, kodėl agurkų lapai gali pakeisti spalvą, yra nemažai. Dažniausiai laiku išsiaiškinus priežastį galima išvengti masinės augalų žūties ir derliaus praradimo. Sugrįžusios šalnos – vienintelė aplinkybė, kuri gali negrįžtamai paveikti augalus – jei jų lapai nušals, padėti jiems jau niekuo negalėsite.


Jei agurkus auginte atviroje lysvėje, stebėkite orų prognozę, ir ja vadovaudamiesi sodinkite daigus į nuolatinę vietą. Netikėtų šalnų atvejui turėkite pasiruošę specialių medžiagų, kuriomis galėsite agurkus uždengti.


Taip pat pageltonuoti agurkų lapai gali dėl ligų. Agurkus neretai puola grybelinės ligos, dažniausiai pasitaikančios iš jų yra miltligė, askochitozė, antraknozė, baltasis ir rudasis puvinys. Visų šių ligų atveju kažkuriuo metu agurkų lapai pagelsta arba paruduoja, nudžiūna ir nukrenta.  


Shutterstock nuotr.


* Jei ant agurkų lapų pastebėjote kad ir mažiausius baltus ar geltonus taškelius, nedelskite ir apipurkškite augalus priešgrybeliniais preparatais. Kad užkirstumėte kelią grybeliui, laiku laistykite augalus, ir būtinai šiltu vandeniu. 


* Nepamirškite sodinukų patręšti. Dėl kalio, fosforo ir azoto apatiniai lapai gali pageltonuoti, tad jei dirvožemį praturtinsite šiais mineralais, padėtį ištaisysite. Šiais laikais kompleksinių trąšų agurkams galima įsigyti parduotuvėje, taip pat galite naudoti arba patys pasigaminti organinių trąšų karvių mėšlo, žolių ištraukos ir pelenų pagrindu. 


* Lapai pagelsti gali ir tuo atveju, jei augalai pasodinti netinkamoje vietoje. Agurkams patinka gerai apšviestos ir vėdinamos vietos, todėl stenkitės lysvę įrengti ten, kur galėsite užtikrinti šias sąlygas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis