Ar pasibaigus derliui reikia nupjauti braškių lapus?

Vienas iš prieštaringiausių klausimų, susijusių su braškių auginimu, yra tai, ar braškių lapus reikia pjauti, ar ne. Vieni sako, kad toks metodas padeda padidinti kitų metų derlių, o kiti nusiteikę skeptiškai – nupjaudami lapus braškėms tik kenkiame. Dalinamės ekspertų išvadomis.

Pasak sodininkystės ekspertų, nupjaunant lapus derlius kaip tik gali sumažėti, nes augalui reikės papildomų jėgų užauginti naujus lapus vietoj nupjautų. Paprastai lapai pjaunami tik siekiant išvengti ligų. Labai svarbu nupjautus lapus išnešti iš daržo, kitaip nepašalinsite ligų sukėlėjų – jie liks tarplysviuose.


Ekspertai nepataria pjauti braškių lapų šiuo metu. Karštis augalams ir taip sukelia didelį stresą, o nupjovę lapus jį dar labiau sustiprinsite. Pjauti reikėtų nebent tada, kai lapai nevešlūs, augalas ligotas. Jei vis vien norite nupjauti sveikus lapus, tai reikėtų daryti iškart po derliaus nuėmimo, kad atšalus orams braškės jau būtų spėjusios užsiauginti naujus lapus ir sustiprėjęs augalas galėtų peržiemoti. 


Specialistai taip pat primena, kad surinkus braškes augalus reikėtų patręšti, nes būtent dabar iki rudens formuojasi ateinančių metų derlius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis