Kokoso plaušo daiginimo tabletės: kuo jos naudingos?

Daiginimo tabletės – praktiškas sprendimas, kuris palengvina sėklų daiginimo namuose procesą. Tokia tabletė yra naudinga tuo, kad ji atlieka tiek vazonėlio, tiek žemių funkciją. Rinkoje sodo ir daržo entuziastai paprastai gali rinktis iš dviejų šių tablečių rūšių: durpinių bei kokoso plaušo daiginimo tablečių. Šiame tekste plačiau aptarsime būtent kokoso plaušo ypatybes.

Kas yra daiginimo tabletės?


Pirmiausia pradėkime nuo to, kas gi apskritai yra daiginimo tabletės. Daiginimo tabletės – supresuota durpės arba kokoso plaušo forma. Supresuota substrato medžiaga yra apsupta specialia medžiaga, kad būtų išlaikyta „indelio“ forma ir substratas neišbyrėtų.


Tabletę išmirkius, ji išsiplečia ir tampa net keletą kartų didesne už pradinę savo formą. Į tokią tabletę jau galima sėti po vieną arba dvi sėklas.


Toks sėklų daiginimo būdas yra patogus ir tvarkingas, nes nereikia atskirai pirkti indelių sodinimui bei specialaus daiginimo grunto, taip išvengiama netvarkos, kuri lieka po darbo su žemėmis. Kitas svarbus privalumas – tabletėse daiginti labai tinka tuos augalus, kurie jautriai reaguoja į persodinimą, nes persodinant su visa tablete yra mažai šansų pažeisti jų šaknis.

Shutterstock


Kokie yra kokoso plaušo daiginimo tablečių privalumai?


* Kalbant apie kokoso plaušo daiginimo tabletes, jos išsiskiria tuo, kad dėl jų struktūros, daiginimo terpėje yra sudaromas optimalus oro ir vandens režimas, kuris yra ypač svarbus geram šaknų vystymuisi. Taip pat jis užtikrina tinkamą augalo maitinimą. Šiuo atžvilgiu kokoso plaušo tabletės yra pranašesnės už durpines, nes durpės yra ganėtinai įnoringos ir greitai išdžiūva.


* Kokoso plaušo tabletės taipogi ypatingos tuo, kad tai yra organiškas ir ekologiškas pasirinkimas. Tokios tabletės yra gaminamos iš kokoso riešuto atliekų – supresuoto kokoso kevalo plaušo. Taigi ne taip kaip durpinės tabletės, šios tabletės yra pagamintos iš atsinaujinančių šaltinių.


* Taip pat svarbus privalumas yra tas, kad kokoso plaušo substrato rūgštingumas yra artimas neutraliam, o tai itin svarbu auginant daugumą daržovių.


* Beje, toks substratas taipogi pasižymi šiomis savybėmis: geru šilumos pralaidumu, sterilumu, neuždruskėjimu.


* Įdomus faktas – kokoso plaušo substrate dauginasi trichoderma grybas. Tai yra aktualu, nes jis stabdo patogeninių grybų vystymąsi.


* Galima išskirti ir vieną šių tablečių minusą – kokoso plaušo tabletės yra brangesnės už durpines tabletes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis