Kada ir kaip pomidorus persodinti į nuolatinę augimo vietą?

Orams palaipsniui gerėjant, laukiame tinkamo laiko, kada galima bus persodinti ant palangės augančius daigus nešildomuose šiltnamiuose bei lauke. Artėja metas persodinti pomidorus, tad šįkart aptarsime kada ir kaip tai padaryti.

Kada persodinti pomidorų daigus?


Kai pomidorų daigai sulaukia 8 savaičių, jie paprastai yra jau pasirengę persodinimui į nuolatinę auginimo vietą. Kadangi tinkamam pomidorų augimui yra reikalinga šiluma, reikia išlaukti pakankamai šiltų orų. Tai daryti reiktų maždaug dvi savaitės po paskutinės prognozuotos šalnos.


Kada juos tiksliai reikia persodinti į nešildomą šiltnamį, priklauso nuo vyraujančios temperatūros. Specialistai sako, kad jeigu didesnę savaitės dalį (4 arba 5 dienas) laikosi ne žemesnė kaip 8 laipsnių temperatūra, daigus jau galima persodinti. Beje, svarbi yra ne tik oro temperatūra, bet ir dirvožemio temperatūra. Tinkama sodinimui dirvožemio temperatūra šiltnamyje yra nežemesnė nei 10 laipsnių.


Shutterstock


Kaip atrinkti daigus?


Jeigu nutiko taip, kad užsiauginote per daug daigų, turėsite išsirinkti auginimui tinkamiausius. Ekspertai pataria auginimui naudoti tuos daigus, kurie yra neištįsę ir dar nepradėję žydėti. Labiausiai tinka nepažeisti, tamsiai žaliais lapais pasipuošę pomidorai. Tinkamiausias persodinimui skirtų pomidorų daigų aukštis yra maždaug 20-30 centimetrų.


Kaip grūdinti daigus prieš persodinimą?


Prieš persodinant daigus, be galo svarbu juos pirmiausia tinkamai paruošti – užgrūdinti. Pomidorų daigų grūdinimui reiktų skirti bent 3-4 dienas, juos išnešant į šiltnamį ir ten juos palaikant. Tai yra svarbu tam, kad persodinus augalas nepatirtu didelio streso, būtu pripratęs prie saulės spindulių bei šiltnamio mikroklimato. Pirmąją dieną augalai yra išnešami visai trumpam – maždaug 10-15 minučių, antrąją dieną juos galima palaikyti jau ilgiau – iki 50 minučių, trečiąją dieną – 2 valandas, o ketvirtąją – 4 valandas.


Shutterstock


Kaip persodinti pomidorų daigus?


Prieš sodinant pomidorus, reikia iš anksto paruošti gruntą. Tai yra daroma kelios dienos prieš sodinimą – dirvožemis yra palaistomas, į jį įterpiami priedai bei trąšos. Sodinimo darbais paprastai yra patariama užsiimti ryte arba saulei leidžiantis.


Sodinimui skirtas duobes rekomenduojama daryti pailgas ir negilias. Kai kurie specialistai taip pat pataria dugne įkloti nedidelę šiaudų pynę, pirmiausia ją išmirkius vandenyje arba specialiame trąšų tirpale. Daigai turi būti sodinami bent 5 centimetrais giliau, nei augo vazonuose. Kuo aukštesnis augalas, tuo giliau reikėtų jį įkasti. Atstumas tarp pomidorų daigų priklauso nuo jų veislės bei pasirinkto pririšimo būdo, pavyzdžiui, nykštukinėms veislėms užtenka maždaug 30 centimetrų, o narveliuose auginamiems augalams reikėtų bent 60 centimetrų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis