Pomidorų gidas – kokie jūsų mėgstamiausi?

Kol vasara dar nepraėjo, kai yra galimybė – pats metas paragauti retesnių rūšių pomidorų ir atrasti gaminamam valgiui tinkamiausią.

X Juodi pomidorai. Tamsi spalva atrodo egzotiškai, šie pomidorai būna ir maži, ir dideli. Paprastai jų skonis itin sodrus, šiek tiek sūrokas, o sultingumas ir aromatas skiriasi priklausomai nuo veislės. Jie tinka tiek salotoms, tiek padažui gaminti. Daug prieskonių naudoti nepatariama, kad neužgožtų išskirtinio aromato niuansų.


X Dryžuoti pomidorai. Kelių atspalvių labai sultingi ir didžiuliai, pamarginti raudonos ar oranžinės spalvos dryžiais. Tradicinį pomidorų rūgštumą prislopina gaivus vaisių skonis.


X Žali pomidorai. Sunokę, bet neįprastos spalvos pomidorai nuo kitų skiriasi ne tik išvaizda. Jie yra pikantiško intensyvaus, kartais net salstelėjusio skonio. Todėl tinka ne tik įprastoms salotoms ir troškiniams, bet ir desertams ruošti.


X Geltoni ir oranžiniai pomidorai. Geltoni paprastai išsiskiria saldumu, nes juose mažiau rūgščių, oranžiniai džiugina spalva ir lengvu vaisių, o ne tradiciniu pomidorų skoniu. Pernelyg švelnus skonis geriausiai išryškėja ne termiškai apdorojus pomidorus, bet valgant juos žalius, pagardintus alyvuogių aliejumi ir druska. Tinka derinti su kitų rūšių sodresnio skonio pomidorais.


DELFI / Andrius Ufartas


X „Jaučio širdis“ ir kiti mėsingi pomidorai. Labai dideli, sultingi, briaunotos formos pomidorai. Gali būti rausvi, avietinės spalvos. Nors mėsingi, bet yra švelnūs, rūgštumas ir saldumas gerai subalansuoti, tad skonis klasikinis, sodrus, bet ne toks „pomidoriškas“, kaip mažesnių rūšių. Juose sąlyginai daug vandens, tad šiuos pomidorus geriausia valgyti žalius, taigi – naudoti salotoms, o ypač – sumuštiniams ir mėsainiams, nes yra stangrios tekstūros ir lengvai pjaustomi plonomis riekelėmis. Arba užteks tiesiog suraikyti ir apiberti druska – tai bus gražus patiekalo akcentas. Riekeles galima džiovinti džiovyklėje ir pasigaminti traškučių.


X Slyviniai pomidorai. Jie tarsi Italijos sinonimas, tad prekybos centruose kai kur vadinami tiesiog Romos pomidorais. Slyvinių pomidorų odelė plona, sėklų vos kelios, o skonis sodrus. Vandens mažai, todėl tobulai tinka pomidorų padažams, troškiniams, o ypač – kepiniams.


X Vynuoginiai ir vyšniniai pomidorai. Stipraus aromato, odelė tvirta, bet labai plona. Jie saldūs – mat kuo mažesni pomidorai, tuo daugiau juose cukraus. Tai – viena priežasčių, kodėl jų auginama vis daugiau. Jie gali būti įvairių formų ir spalvų. Gardūs tiek žali, tiek trumpai termiškai apdoroti. Trumpai apkepkite juos garnyrui, išvirkite greitą pomidorų padažą su žolelėmis ir alyvuogių aliejumi, įberkite į salotas. Arba patiekite sumautus ant iešmelių su kitomis daržovėmis, sūriu. Nupjovus viršų ir išėmus sėklas idealiai tinka vieno kąsnio užkandukams paruošti.


Įdomu! Ne sezono metu vynuoginiai, slyviniai ar vyšniniai pomidorai kvapnesni nei visi kiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis