Dažnai pasitaikančios klaidos, kurios yra daromos auginant pomidorus

Nuosavame šiltnamyje užaugintų pomidorų neįmanoma pakeisti parduotuvėje pirktais. Pomidorų auginimas yra darbas, kuris reikalauja nemažai žinių, tad šį kartą siūlome pasimokyti iš dažnai šiame procese pasitaikančių klaidų.

Neužgrūdintų daigų persodinimas į nuolatinę augimo vietą. Dažna pomidorų auginimo klaida pasitaiko dar prieš persodinant pomidorus į jų nuolatinę auginimo vietą. Prieš persodinant pomidorų daigus į nešildomą šiltnamį yra be galo svarbu juos užgrūdinti. Grūdinimas yra svarbus tuo, kad jis padeda daigams prisitaikyti prie naujos aplinkos sąlygų (temperatūros, oro cirkuliacijos, saulės spindulių ir t.t.). Persodinus užgrūdintus daigus, augalai nepatiria didelio streso.


Shutterstock


Paprastai pomidorų daigų grūdinimu rekomenduojama užsiimti visą savaitę, juos išnešant iš kambario į šiltnamį ir ten kiekvieną dieną juos palaikant vis ilgiau. Pirmąją dieną patariama daigus išnešti vos 15 minučių, o tada palaipsniui kiekvieną dieną ilginti šį procesą ir palaikyti po keletą valandų ir daugiau.


Sodinimas į maistinėmis medžiagomis nepraturtintą gruntą. Geram pomidorų augimui yra svarbios maistinės medžiagos, tad prieš sodinant šias daržoves, reikia pasirūpinti gruntu. Jis turi pasižymėti gera struktūra, drenažinėmis savybėmis bei būti praturtintas organinėmis trąšomis (kompostu, mėšlu ar pan.).


Shutterstock


Augalų sodinimas per arti vienas kito. Dažnai nutinka taip, kad užsiauginus per daug daigų, žmonės juos gaili atiduoti ar išmesti ir šiltnamyje pomidorus susodina per tankiai. Per tankus augalų susodinimas stabdo jų augimą. Be to, dėl per tankaus susodinimo, kai kurie daigai gauna nepakankamai šviesos, ima kristi šešėlis ir kauptis drėgmė, o tai gali sukelti įvairias pomidorų ligas. Taigi svarbu daigus sodinti tinkamu atstumu vienas nuo kito, rekomenduojami atstumai yra 60-70 cm (ir tarp eilių, ir tarp augalų).


Netinkamas pomidorų laistymas. Nors vanduo šiems augalams yra gyvybės šaltinis, tačiau persistengus – jis gali tapti ir pražūtingu. Optimalios pomidorų augimui reikalingos sąlygos – šiltnamyje turi būti šilta ir sausa, bet dirva po krūmu turi būti pakankamai drėgna.


Shutterstock


Specialistai rekomenduoja pasodinus pomidorus jų nelaistyti 7-10 dienų, o po to laistyti kartą per savaitę naudojant maždaug 20-30 litrų šilto vandens vienam kvadratiniam metrui. Laistyti patariama anksti ryte arba vakare.


Blogai atliekamas lapų skabymas. Lapų skabymas yra viena iš pomidorų auginimo proceso dalių, todėl jo nereikėtų praleisti. Lapų skabymas gerina oro cirkuliaciją bei skatina didesnių ir saldesnių pomidorų vystymąsi. Būtinai reguliariai reikia pašalinti visus senus, pageltusius ir ligotus lapaus. Sveikus lapus galima šalinti tada, kai susidaro per didelė tankmė ir dėl to kyla oro cirkuliacijos ir drėgmės problemos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis