Patarimai, kokių klaidų nedaryti laistant daržą

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams, reikalingas skirtingas laistymas. Taigi, kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus?

Kaip nereikia laistyti:

• Nereikia karštu ir saulėtu oru lieti vandens tiesiai ant augalų lapų. Vandens lašai ant lapų sudaro daugybę mažų lęšių, kurie sukoncentruoja saulės spindulius į kiekvieną lašą, todėl šiuose taškuose augalai patiria stiprius nudegimus.

• Nereikia gausiai lieti vandenį aplink augalą. Geriau laistyti į duobutes prie pat šaknų. Tai ypač svarbu karštu oru. Vienam vieno augalo laistymui gali prireikti nuo vienos stiklinės iki dviejų litrų vandens, priklausomai nuo augalo dydžio, rūšies, būklės ir oro.

• Jokiu būdu negalima palikti aplink augalą žemės plutelės, kuri susidaro išdžiūvus vandeniui. Ši plutelė labai kieta ir per ją nepatenka oras. Geriau visai nepalaistyti augalo, negu palaisčius palikti šią žemės plutelę. Ją būtina išpurenti.

• Blogiausiais iš visų galimų laistymo variantų – karštu oru palaistyti augalus šaltu vandeniu iš sodo žarnos ir išvykti namo. Niekada to nedarykite! Tada geriau iš viso nelaistyti.

Teisingo laistymo patarimai:

• Laistyti sodo ir daržo augalus reikia vakare, kai sumažėja dienos karštis. Laistyti reikia į duobutes arba į gerai supurentą žemę prie kamieno, kad vanduo nenutekėtų, o susigertų į žemę. Vanduo neturi būti labai šaltas. Jeigu žemė aplink augalą yra mulčiuota lapais, žole, kompostu ir pan., kitą dieną galima nieko su tokia žeme nedaryti, nes po mulčiumi kieta žemės plutelė nesusidarys.

• Jeigu aplink augalą mulčiaus nėra, kitą dieną, kai žemė po laistymo pradžiūva ir susidaro žemės plutelė, ją reikia būtinai išpurenti. Jeigu laistyti augalų vakare nėra galimybės ir jie laistomi ryte arba dieną, tada būtinai augalus apdenkite mulčiumi arba išpurenkite žemę aplink augalus kai ji pradžius po laistymo.

• Geriausia laistyti daržą prieš lietų. Taip reikia daryti todėl, kad vasaros lietaus niekada nebūna pakankamai, ir tikslingas kiekvieno augalo laistymas vis tiek pagirdys augalus labiau nei lietus. Be to, nesusidarys žemės plutelė, neapdegs augalų lapai, ant jų patekus vandens lašams. Kitaip sakant, laistymas prieš lietų yra optimalus sodo ir daržo augalų laistymas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis