Priežastys, kodėl plieninė stogo danga išlieka viena iš populiariausių

Plieninė stogo danga jau ne vienerius metus išlieka viena iš populiariausių. Stogo dangos pardavėjai skaičiuoja, kad plieninė stogo danga sudaro bemaž tris ketvirtadalius visų pardavimų. Rimtesnių persiskirstymų rinkoje artimiausiu metu nesitikima, nors dažnai įsigijus prastos kokybės skardą namų savininkai po kelių metų ima skųstis.

Įžvelgia pliusų

Stogo dangų pardavėjai paprastai akcentuoja tokius plieninės stogo dangos privalumus, dėl kurių individualius gyvenamuosius namus besistatantys žmonės renkasi šią stogo dangą: kaina, kokybė, vaizdas. Esą už, su kitomis stogo dangomis lyginant, nedidelę kainą, gaunamas pakankamai aukštos kokybės gaminys, kuris ne vienerius metus išlaikys gerą vaizdą.

„Pirkėjai dažnai baiminasi pirkti plieninę stogo dangą, nes yra matę, kaip atrodo pablukusi danga ant gyvenamųjų namų stogų. Tačiau reikėtų skirti geros ir prastos kokybės dangas. Yra kokybiškas medžiagas gaminančių bendrovių, kurios suteikia plieninės stogo dangos spalvai 30 metų garantiją. Todėl baimintis, dėl spalvos blukimo tikrai nevertėtų“, - teigia bendrovės „Dotesta“ atstovas Tadas Martusevičius.

Spalvos kokybė ir dangos atsparumas mechaniniams pažeidimams priklauso nuo padengimo. Pavyzdžiui, poliesteriu dengti plieno lakštai yra pigesni, tačiau tikėtina, kad dar dengiant stogą pasižeis, nes jie nėra labai atsparūs. Laikui bėgant pažeista stogo danga ims rūdyti. „Pural“ tipo danga yra kur kas atsparesnė mechaniniams pažeidimams. Tokia tipo danga gali būti ir matinė, techniniu požiūriu didelio skirtumo nėra – tiesiog vienas paviršius blizgus, o kitas matinis.

Plienine stogo danga prekiaujantys specialistai pastebi, kad skirtingi plieninės stogo dangos gamintojai duoda skirtingo ilgio garantijas. Diapozonas gali siekti nuo 10 iki 50 metų.

„Plieninės stogo dangos pasiūla yra labai didelė. Tačiau norintiems nusipirkti kokybišką stogo dangą visuomet rekomenduoju rinktis vieną iš penkių žinomiausių gamintojų. Tokiu atveju, tikėtina, gausite kokybišką produktą. Be to, vieni skardą gamina, kiti – profiliuoja. Patarčiau rinktis tuos, kurie skardą profiliuoja“, - teigia „Baltic roofs systems“ atstovas Eugenijus.

Plieninė stogo danga nebuvo mėgiama senosios kartos auksarankių, pratusių prie mažesnių šiferio lapų ir galimybės, pakankamai lengvai užsinešti lapus pačiam. Tačiau plieninės stogo dangos gamintojai taip pat ėmė gaminti palyginti nedidelius, 1 kvadratinio metro ploto, skardos lapus, kurių svoris siekia vos 4,5 kilogramo. Be to, plieninė stogo danga gali būti bent 6 skirtingų profilių ir daugybės spalvų, todėl pasirinkimui plati paletė.

Platus pasirinkimas neišsprendžia problemų

Visgi, nors renkantis plieninę stogo dangą galima pasirinkti iš spalvų, profilių, padengimo ir kitų aspektų, tai neišsprendžia visų problemų, susijusių su stogo dangos eksploatacija.

„Kokia bebūtų plieninės ar kitokios rūšies stogo dangos technologija, danga, ypač nelabai kokybiška, nėra apsaugota nuo atmosferos poveikio, todėl kaip ir kitos stogo dangos, esant tam tikroms gamtos sąlygoms gali apsamanoti. Su tuo reikia susitaikyti“, - teigia ekspertai.

Tiesa, skirtingai nuo čerpinės stogo dangos, kuri ypač samanoja, kai stogo šlaitas būna šiaurės pusėje pamiškėje, plieninė stogo danga kelia mažiau problemų: samanos neįleidžia šaknų į pačią dangą, kaip tai gali nutikti su čerpine stogo danga.

„Pačios opiausios yra vietos prie latakų ir latakuose. Ten kaupiasi nešvarumai, kuriuos sunku išvalyti, todėl natūralu, kad ima vykti įvairūs procesai. Siekiant, kad stogas atrodytų gerai, reikėtų kas 2–3 metus nuplauti jį be jokių cheminių medžiagų, tiesiog aukštu slėgiu“, - pastebi T. Martusevičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis