Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Privalumai


Nesunkus tvirtinimas. Vienas privalumų - tokią dangą nėra sunku įsirengti ir patiems, todėl galite sutaupyti darbų kaina. Sluoksniai ant kurių įrengiama bituminių čerpių danga yra standartiniai (būtinas kokybiškai įrengtas ventiliacinis tarpas) išskyrus paskutinį, ant kurio ir tvirtinamos šios čerpelės - tai OSB ar kitos medžiagos paklotas. Paklotas suteikia dangiau tvirtinimo taškų ir išlygina stogo dangą. Danga paprastai tvirtinama vinimis, o sudėtingesnėse vietose, pavyzdžiui, prie kraštinių naudojamasi specialiais bituminiais klijais. Bitumines čerpės tinka stogams su 11-12 laipsnių nuolydžiu.


Kaina. Dangos kaina yra viena mažiausių stogų rinkoje. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į jau minėtą konstrukcinį aspektą skiriantį bituminių čerpelių dangą nuo kitų - šiam stogui reikalingas paklotas, o tai iškelia konstrukcijos kaina. Kita vertus, dangos keitimas, jau turint įrengta pagrindą tampa ypatingai pigus.


Tylumas. Vieni stogai yra garsesni - ant jų tyškantis lietus ir kiti krituliai puikiai girdimi ir trukdo jums ilsėtis. Kitos gana gerai sugeria lietaus garsą. Bituminės čerpelės yra iš pastarųjų - tai labai minkšta danga.


Universalumas. Kiekviena čerpė yra pakankamai lanksti, o tai reiškia, kad toks sprendimas yra tinkamas įrengiant lenktus, banguotus ar kitų netradicinių formų stogus. Dėl nedidelių išmatavimų neišeikvojama daug medžiagos.


Trūkumai


Kaina. Nors pačios dangos kaina yra nedidelė, daug lemia kokį paklotą pasirinksite - į tai turėtų būti atsižvelgiama skaičiuojant viso stogo kainą, nes daugelis kitų dangų tvirtinamos prie grebėsto.


Ilgaamžiškumas. Čerpelių stogas leis turėti sandarią dangą gana ilgą laiko tarpą, tačiau ilgaamžiškumu ši danga nusileidžia kitoms tradicinėms stogo dangoms, tokioms kaip šiferis ar metalinės dangos, nekalbant apie čerpes. Tiesa, gamintojai teigia, kad ši danga gali laikyti apie 30-35 metus.


Kokybė. Tai nėra trūkumas savaime, tačiau renkantis iš pasiūlos reikia tikrai gerai atsirinkti siūlomus produktus. Bituminių čerpelių sudėtis dažnai skiriasi, o tai lemia ir jų savybes. Svarbiausios iš jų yra elastingumas ir atsparumas šaltam orui. Kuo jos elastingesnės, tuo mažiau problemų galite tikėtis ateityje, kadangi stogą veikia ne tik šaltis bei karštis, tačiau ir namo konstrukcijos sėdimas. Neelastingos čerpės gali tokių procesų metu gali būti pažeistos.


Čerpelių sandara

Kaip jau minėta, čerpių sandara gali skirtis, tačiau visų jų pagrindas yra bitumas. Čerpelės viduje yra sluoksniuotos - dažnai stiklo pluošto sluoksnį iš viršaus ir apačios dengia bitumo sluoksniai. Dėl patogesnio montavimo apačia gali būti gaminama iš lipnaus bitumo. Viršutinis sluoksnis, gaminamas iš mineralų suteikia dangai spalvą bei saugo nuo atmosferos reiškinių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis