Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą?

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Populiariausi Lietuvoje – šlaitiniai stogai, kuriems šiltinti gali būti naudojama mineralinė vata, akmens vata, ekovata, poliuretanas ir kitos medžiagos.

Dažniausios šiltinimo klaidos

Šiltinant stogą svarbiausia teisingai parinkti garo, vėjo ir hidroizoliacijos plėveles, jas tinkamai sumontuoti ir užtikrinti ventiliaciją. Bet kokia klaida turės įtakos bendrai gyvenimo name kokybei ir lems nemažas išlaidas remontui.

Dažna šlaitinių stogų įrengimo klaida – neteisingai įrengtos plėvelės, saugančios nuo vėjo ir užtikrinančios hidroizoliaciją. Parinkus netinkamą vėjo izoliacijos tipą, kondensatas kaupsis ant medžiagos, o atšilus vanduo gali pradėti tekėti į patalpų vidų. Tai galite pastebėti ne iškart, o po kelių metų, kai jau būsite įsirengę apdailą.

Ne mažiau svarbu šlaitiniame stoge įrengti oro tarpą ir užtikrinti jame ventiliaciją. Oro tarpas turi būti įrengtas taip, kad oras laisvai judėtų nuo apačios iki viršaus. Angos orui įeiti įrengiamos stogo karnize, o jam išeiti – stogo viršuje, ties kraigu.

Jeigu šiltinama mineraline vata, svarbu jos nesuspausti. Tačiau oro tarpų taip pat neturi likti, vata turi idealiai priglusti prie stogo konstrukcijos. Jei vata neteisingai sumontuojama, ji gali sukristi. Abiem atvejais ji netenka savo savybių, prarandami svarbūs sandarumo ir efektyvumo rodikliai.

Klijuojant akmens vatos plokštes, reikia klijais padengti visą plokštę ar bent jau ištepti jais visus kraštus, o ne atskirus taškus joje. Nepadarius to, oras laisvai cirkuliuos tarp plokščių ir izoliacijos efektyvumas nukentės.

Shutterstock nuotr.

Pagrindinė klaida – neužtikrintas sandarumas

Kaip ir bet kokių statybų atveju, darbų kokybę lemia ne vien pasirinktos geros medžiagos, bet atsakingai ir kruopščiai atlikti darbai. Kalbant apie stogo šiltinimą vienas svarbiausių momentų yra sandarumo užtikrinimas. Neužtikrinus sandarumo, šilumos nuostoliai gali padidėti dvigubai, lyginant su to paties storio termoizoliacijos sluoksniu sandarioje stogo konstrukcijoje.

Per netinkamai sumontuotas statybinių konstrukcijų jungtis prarandama daugiausia šilumos. Norint išlaikyti šilumą name, reikia ypač atsakingai pažvelgti į namo sandarinimo darbus, naudoti tinkamas medžiagas – oro barjerines medžiagas, garą izoliuojančias ir difuzines plėvelės ir kt.

Be to, įrengiant ar renovuojant stogą, svarbu rinktis patikimų gamintojų siūlomus kompleksinius sprendimus, o ne stengtis sutaupyti ir rinktis pigiausias medžiagas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis