8 mitai apie grindinį šildymą

Nors grindinio šildymo sistema iš pažiūros yra įprasta ir Lietuvoje naudojama jau 20 metų, vis dar pasitaiko sklandančių gandų ir mitų, neva grindinis šildymas labai brangus ir kenksmingas žmonių bei augintinių sveikatai. Šildymo sistemų ekspertas Rolandas Jurgelaitis sako, kad bet kokia techninė naujovė praeina ilgą kelią, kol prigyja lietuvių namuose.

1 mitas: grindų šildymas – brangu

Grindinis šildymas yra pati pigiausia šildymo sistema, kurią šiuo metu galima įsigyti, įskaitant ir tradicinę radiatorių sistemą. Jei grindų šildymo sistema prijungta teisingai ir valdoma termostatais, kambario temperatūrą galima sumažinti nuo 1 iki 5 laipsnių, tad išleisti kaštai už šildymą bus kur kas mažesni. Tik svarbu atsiminti, kad įsirengiant neverta pasitikėti atsitiktiniais meistrais ir reikia pasikonsultuoti su šildymo sistemų profesionalais.

2 mitas: kenksmingas poveikis bendrai organizmo savijautai

Nėra jokio patvirtinto tyrimo ar šaltinio apie tai, kad grindų šildymas turi neigiamos įtakos sveikatai ir bendrai organizmo savijautai. Atvirkščiai, visuomenės sveikatos specialistai teikia rekomendacijos tokias sistemas naudoti kaip privalomas vaikų darželiuose, mokyklose ir medicinos įstaigose.

3 mitas: „ištinusių“ kojų efektas

Jei „užkaitinsite“ savo grindis iki 29 laipsnių temperatūros ir vaikščiosite tarsi įkaitusiu vasaros paplūdimio smėliu – galimas variantas, kad jūsų kojos ims tinti. Vis dėlto nustačius optimalią ir sveiką organizmui grindų temperatūrą iki 24 laipsnių, galite pamiršti apie šąlančias ar tinstančias kojas ir džiaugtis teikiamu komfortu.

4 mitas: jei esate alergiškas – grindinis šildymas ne jums

Vokietijos mokslininkų atlikti tyrimai apie kilimų erkes ir pelėsinį grybelį, patvirtino, kad esant grindų šildymui, sąlygos plisti dulkių erkutėms ir alergenams yra žymiai mažiau palankios nei lyginant su šildymu radiatoriais. Alergiški ar astma sergantys žmonės patalpose, kuriose yra įrengtas grindinis šildymas, jaučiasi daug geriau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šiluma, einanti iš grindų: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą
Ką pravartu žinoti apie silikoninius dažus ir tinką

5 mitas: kylančios dulkės – grindinio šildymo padarinys

Įrodyta, kad mažesnė oro cirkuliacija patalpoje nesudaro sąlygų dulkėms kilti. Teisingai eksploatuojant grindų šildymo sistemą, grindyse paprastai palaikoma 22-26°C temperatūra. Taigi susidaro 2-6°C temperatūros skirtumas tarp šildomo paviršiaus ir patalpos oro, kuris yra per mažas dulkėms kilti.

6 mitas: šildymas po medinėmis grindimis – misija neįmanoma

Mitas, kad ne visos grindų dangos tinkamos ir ne pro visas prasiskverbia šiluma – klaidingas. Grindų šildymą galima montuoti po daugeliu grindų dangos tipų, įskaitant ir medines grindis. Tiesa, ar ši danga gali būti dedama ant šildomų grindų, būtina skaityti etiketėje ar klausti gamintojų. Medis turėtų būti pakankamai sausas, kad „nevaikščiotų“ dėl šilumos svyravimų.

7 mitas: šildyti tinkama tik vonia ir virtuvė

Grindų šildymą galima naudoti įvairios paskirties kambariuose: nuo koridoriaus patalpos iki vaikų kambario ar miegamojo. Šią šildymo sistemą galima įrengti bet kokio tipo pastate: senos ar naujos statybos namuose, renovuotuose ar visuomeninės paskirties pastatuose.

8 mitas: grindinis šildymas „žudo“ augalus ir gyvūnus

Jei įsitikinta, kad grindinis šildymas nekenkia žmonėms, kodėl jis turėtų kenkti gyvūnams? Grindinis šildymas neturi neigiamo poveikio gyvūnų sveikatai. Kalbant apie augalus, tuos, kurie nemėgsta šilumos, reikėtų pakelti į aukštesnę vietą. Tokiu būdu apsaugosite juos nuo išdžiūvimo ar šaknų puvimo.

Labai dažnai klaidinga nuomonė susidaro pasirinkus netinkamą meistrą ar iki galo neįvertinus patalpos techninių savybių. Pasak eksperto, svarbu laikytis gamintojų pateikiamų reikalavimų ir atsižvelgti į turimą patirtį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis