Kada rinktis dujinį šildytuvą?

Matote ar manote, kad elektra laikinam patalpų apšildymui nėra ekonomiška ir esate kažką girdėję apie dujinius šildytuvus? Jie pasižymi tikrai geromis įšilimo savybėmis, tačiau ar tai tikrai tinkamiausias pasirinkimas būtent jums? Pamėginome išsiaiškinti.

Šildytuvai nepriklausomai nuo energijos rūšies gali būti skirstomi į keturias rūšis. Jie gali būti konvekciniai, priverstinio išpūtimo, infraraudonųjų spindulių bei priverstinio degimo.

Konvekciniai yra bene populiariausi dėl jų kainos, pakankamai aukšto efektyvumo ir saugaus naudojimo.

Tokio tipo šildytuvas sušildo šaltesnį patalpos apačioje esantį orą, kuris, kaip žinome dar iš fizikos pamokų, šildamas kyla į viršų. Ilgainiui tokiu būdu prišildoma visa patalpa. Tiesa, dėl paprastai mažų ar vidutinių buitinio šildytuvo pajėgumų, patalpos apačia lieka vėsesnė, tačiau jei pati patalpa yra labai nedidelė ar žemomis lubomis, didelio skirtumo nepajusite. Panašiai veikia ir priverstinio išpūtimo šildytuvai, tačiau šiuose šildytuvuose oras cirkuliuojamas ventiliatoriaus pagalba – jis įtraukiamas ir išpučiamas mechaniškai, kai jau yra sušilęs.

Šie tipai yra populiariausi šildytuvai. Taip pat žmonės pastaruoju metu gana įdėmiai žvalgosi į infraraudonųjų spindulių šildytuvus. Tiesa, tautiečiai yra daugiau tradicijų mėgėjai ir dalį jų atbaido žodis infraraudonieji spinduliai, nes dažnai siejamas su visais gyvenime girdėtais kenksmingais spinduliais, pradedant UV, baigiant rentgeno. Tačiau šie šildytuvai nėra žalingi sveikatai, be to, yra gana ekonomiški. Norint pasiekti geriausią efektą, rekomenduojama tokius prietaisus tvirtinti prie lubų ar pastatyti aukščiau, kadangi taip apšildysite patalpos apačią, kur ir reikalinga šiluma.

Mums rūpinti kategorija – tai priverstinio degimo šildytuvai, kuriems priklauso ir dujiniai šildytuvai. Skirtingai nei visiems anksčiau įvardintiems, šiems šildytuvams nereikalinga elektros energija – tai paverčia juos mobiliausiais iš minimų šildytuvų, kadangi juos galima naudoti praktiškai bet kur. Egzistuoja netgi turistiniai dujiniai šildytuvai, kurių pagalba galima pasišildyti žvarbią naktį esant per kelis šimtus kilometrų nuo namų.

Taip pat šie šildytuvai yra labai efektyvūs, kadangi orą šildo tiesioginio sąlyčio su ugnimi metu. Tiesa, šis bruožas kartu yra ir trūkumas. Kaip žinia, degimo metu naudojamas deguonis, tad ir šie šildytuvai mažina deguonies kiekį. Todėl labai svarbu naudoti tokius šildytuvus gerai ventiliuojamoje patalpoje. Taip pat nerekomenduojama jų palikti veikiančių nakčiai miegamuosiuose kambariuose. Kita vertus, šie šildytuvai nepamainomi didelėse patalpose, sandėliuose, statybų objektuose, kur oro trūkumas nėra problema, o erdvės didelės. Jie taip pat greitai prišildo patalpas.

Lyginant su elektriniais šildytuvais išryškėja dar pora menkų, tačiau kai kuriais atvejais esminių trūkumų. Dujinio šildytuvo eksploatacija yra papildomi rūpesčiai rūpinantis dujų balionu, kai tuo tarpu elektrinius šildytuvus pakanka įjungti į tinklą ir palikti – elektros niekada nepritrūks.

Be to, naudojimasis elektra yra saugesnis, kadangi tai darome kasdien, o darbas su dujomis reikalauja rimčiau įvertinti rizikas. Kita vertus, atsakingi dujinių šildytuvų gamintojai gamina šiuos šildytuvus taip, kad jie būtų maksimaliai saugūs, todėl laikantis visų reikalavimų, dujinių šildytuvų naudojimas bus sklandus, saugus ir efektyvus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis