Ką būtina žinoti renkantis krosnelę?

Šaltais žiemos vakarais svetainėje esanti krosnelė ne tik suteikia patalpai jaukumo, bet ir atlieka praktinę funkciją – ją apšildo. Todėl renkantis krosnelę reikėtų įvertinti ne tik estetinius, bet ir praktinius įrenginio atrankos aspektus.

Tipas lemia estetiką

Nors gali atrodyti, kad skirtingi krosnelių tipai lemia tik praktinius jų eksploatavimo parametrus, techniniai parametrai, medžiagos, iš kurių pagamintos krosnelės, ilgainiui gali lemti ir estetinius svetainės aspektus.

Krosnelės įsigyti ateinantys žmonės paprastai ją perka pirmiausia siekdami apšildyti patalpą, o dizainas, išvaizda dažniausia atsiduria paskutinėje vietoje. Tačiau vertėtų suprasti, kad krosnelės tipas gali kaip reikiant pakoreguoti ir estetinį patalpos vaizdą. Pavyzdžiui, baldų išdėstymą patalpoje“, - teigia krosnelėmis prekiaujančios bendrovės „Decopolis“ atstovas Redas Lučiūnas.

Du populiariausi krosnelių tipai: konvekcinė ir spinduliuojanti. Spinduliuojanti krosnelė šilumą koncentruoja aplink save, o konvekcinė krosnelė greitai paskirsto šilumą po visą kambarį. Jei norima jaukumo ir šilumos arti krosnelės, vertėtų rinktis šilumą spinduliuojančią krosnelę, tačiau jei norima krosnelės, kuri būtų pagrindinis šilumos šaltinis, vertėtų rinktis konvekcinę.

Tačiau šios krosnelės skiriasi ir tuo, kad spinduliuojančios krosnelės korpusas įkaista, o konvekcinės krosnelės paviršius ilieka sąlyginai žemesnės temperatūros. Dėl šios savybės konvekcinės krosnelės gali būti statomos arčiau baldų, kitų dizaino elementų. Tuo tarpu spinduliuojančios krosnelės negali būti statomos arčiau kaip 1 metras nuo kitų daiktų. Taigi renkantis krosnelę derėtų apgalvoti ir svetainės planą.

„Kalbant apie praktinius krosnelės aspektus, ko gero, geriausias pasirinkimas būtų šilumą akumuliuojanti krosnelė. Tai tarsi konvekcinė krosnelė, tik su įmontuota šilumą kaupiančia ir akumuliuojančia medžiaga. Išoriškai medžiaga nėra matoma, tačiau dėl jos užgesusi krosnelė gali šildyti patalpą iki paros. Be to, skirtingai nei plieninės ar ketinės krosnelės ji nedegina kambario deguonies“, - pastebi bendrovės „Židinių meistrai“ atstovas Rimas Jatkauskas.

Visgi renkantis krosnelę pagal dizainą, pasirinkimą gali apriboti techniniai dalykai. Pardavėjai pataria pirmiausia atsirinkti tinkamas krosneles pagal du svarbiausius techninius reikalavimus: galingumą ir dūmtraukį. Ir tik tuomet žiūrėti į dizainą, kad išsirinkus estetiškai tobulą krosnelę nereikėtų nusivilti dėl poreikio neatitinkančių techninių galimybių.

Shutterstock nuotr.

Grožis kainuoja

Kita vertus, iš pirmo žvilgsnio gražiai atrodanti krosnelė nebūtinai bus kokybiška ne tik praktiniu, bet ir estetiniu požiūriu. Norintys jaukios aplinkos specialistai pataria prieš perkant krosnelę ne tik apžiūrėti ją salone, bet ir ieškoti platesnės informacijos, klausti konsultantų.
„Krosnelės kaina gali lemti ne tik prekės ilgaamžiškumą, bet ir estetines savybes. Pavyzdžiui, perkant krosnelę patartina pasidomėti, kaip joje „žaidžia“ liepsna, kaip ir kada valyti durelių stiklą. Nuo to taip pat priklauso jaukumas namuose, ne tik krosnelės konstrukcijos ir sienelių apdailos“, - pastebi R. Lučiūnas.

Tiesa, jis priduria, kad didesnė kaina nebūtinai lemia krosnelės kokybę. Nutinka ir taip, kad net labai gerą krosnelę, nepaskaitę naudojimo instrukcijos, nepasidomėję, kiek į krosnelę dėti malkų, savininkai sudegina per vienerius metus. Be to, jo teigimu, dalies pirkėjų baimės, kad pagražinimai laikui bėgant nuo krosnelės tiesiog nukris, nėra pagrįsti.

„Prieš parduodami gamintojai išbando produktus, todėl vargiai įmanoma, kad krosnelės pagražinimo elementai – medinės ar molinės detalės – laikui bėgant sudega ar nukrenta“, - teigia specialistas.

Kita vertus, kokliai ant krosnelių išties klaidina pirkėjus. „Kartais žmonės pirkdami krosneles susižavi krosnelėmis su „kokliais“. Tai reikėtų žinoti, kad tai nėra toks pat įrenginys kaip koklinis pečius. Krosnelės „kokliai“ yra tik apdaila, jie nekaupia šilumos taip, kaip koklinės krosnys“, - tikina Rimas Jatkauskas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis