Kaip ir kuo šildyti sodo namelį

Visi stengiasi, kad sodo namelis būtų šiltas ir jaukus, kad bet kokiu metų laiku jame būtų smagu ir patogu pailsėti. Namelio apšildymui galima sugalvoti daug įvairiausių būdų, ypatingai tada, kai sodo bendrijoje gyvenate nuolatos. Tačiau jei lankotės savo sodo namelyje tik retkarčiais, kaip geriausia išsirinkti pačius ekonomiškiausius ir efektyviausius sprendimus?

Pats tradiciškiausias apšildymo būdas – krosnis arba paprastas mūrinis židinys. Nuo senų laikų iki dabar lietuviai vertina patikimas, kaitrias, malkomis kūrenamas krosnis. Šis šildymo būdas yra pigus, paprastas. Krosnis, net ir sudegus visoms malkoms, dar ilgą laiką skleidžia šilumą – todėl yra ypač patogu kūrenti, kai lauke nestiprus šaltukas. Beje, krosnis gali būti ir dailiu interjero elementu, sukuriančiu jaukumo įspūdį.

Dar paprastesnis sprendimas – metalinė malkomis kūrenama krosnelė, liaudyje dažnai vadinama “buržujka”. Nagingesnis meistrelis pagal internete rastas instrukcijas gali ją susimeistrauti ir pats, tačiau krosnelių yra pirkti ir jau pagamintų. Krosnelė yra kompaktiška, o sušildo ji greitai – vos per 10 minučių jau jaučiamas šilumos pasikeitimas. Trūkumas – kaip greitai įšyla, taip greitai ji ir atšąla, todėl reikia nuolat pakūrenti. Jei sodo namelyje lankotės gana retai, ši krosnelė – kaip tik jums.

Dujiniai ir elektriniai šildytuvai gali tapti efektyvia priemone patalpoms sušildyti, tačiau abu būdai turi savų niuansų. Dujiniams šildytuvams nereikalinga elektros energija – tai paverčia juos mobiliausiais iš šildytuvų, kadangi juos galima naudoti praktiškai bet kur. Tokie šildytuvai yra itin efektyvūs, kadangi orą šildo tiesioginio sąlyčio su ugnimi metu. Tiesa, turbūt net nereikia priminti, degimo metu naudojamas deguonis, tad ir šie šildytuvai mažina deguonies kiekį patalpoje. Juos rekomenduojama naudoti tik ten, kur yra gera ventiliacija.

Elektriniai šildytuvai yra puikus būdas greitai prišildyti patalpas. Be visų privalumų (prietaiso kaina, mobilumas, kompaktiškumas) turi ir vieną pagrindinį trūkumą - naudoja elektros energiją ir tai turėtų jus dominti ne tik dėl šios energijos rūšies kainos, tačiau ir dėl krosnelės galingumo. Sodo namelio elektros įvado galingumo gali pritrūkti kai kuriems kitiems prietaisams, todėl, jei namelyje turite ir šaldiklį ar virdulį, reikia gerai pasirinkti šildytuvo galingumą arba naudotis prietaisais pakaitomis.

Plačiau apie šildytuvų rūšis: Namuose naudojami šildytuvų tipai - kuris geriausias

Tokių šildytuvų mobilumas turi dvi puses - tai daugiau privalumas, tačiau gali būti ir trūkumas. Taip galėsite šildyti tik tam tikras patalpas, todėl netgi sutaupysite, tačiau aplankant namelį žiemą jį norėsite vežtis su savimi pirmyn ir atgal - toks prietaisas gali lengvai tapti įsilaužėlių grobiu.

Palankios vagystėms sąlygos (mažai žmonių, vieta nutolusi nuo gyvenviečių) yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės vengia rimtesnių inžinerinių sprendimų savo vasarnamiuose.

Išeitys: 5 saugos būdai sodo nameliams, sodyboms ir vasarnamiams

Tačiau jei nutartumėte apsišildyti rimčiau ar planuojate namelyje apsigyventi, jums atsiveria daug platesnės galimybės, artimos įprastam šildymui. Tai gali būti ir kietu kuru (malkos, anglys medienos bei anglių briketai ir granulės) kūrenami katilai, skysto kuro katilai, goeterminio šildymo siurbliai ir, jeigu labai pasiseks ir šalia sklypo yra dujų vamzdis, dujiniai katilai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis