Paprasti būdai, kaip sušildyti būstą be pinigų

Gavus pirmąsias sąskaitas už šildymą, dažnai susigriebiama už galvos, tačiau ar viską padarėte, kad jos būtų mažesnės? „Ne visada turima išteklių sutvarkyti ar atnaujinti šilumos ūkį, skirti reikiamą dėmesį probleminėmis vietoms, tokioms kaip langai ar „kiauros“ sienos, tačiau gerinti padėtį galima nuo mažų žingsnelių, teigiama pranešime spaudai.

Pradėkite nuo radiatorių

T. Čerauskas pataria pradėti nuo radiatorių, esančių būste. „Kartais bandoma paneigti fizikos dėsnius – tam, kad būtų užtikrintas šilumos laidumas, radiatoriai neturi būti apstatyti daiktais. Jei taip bus, tuomet jūs šildysite sofą ar spintą, kurios sugers dalį šilumos, o ne kambarį“, – pasakoja ekspertas.

Todėl pirmas veiksmas, kurį turite atlikti, kad sumažintumėte šilumos nuostolius, – neužstatyti baldais, neuždengti užuolaidomis radiatorių. Atliktus šiuos veiksmus, šiluma patalpoje pasiskirstys tolygiau, jos bus daugiau.

„Tai dar ne viskas – liko kita pusė, sienos. Kad nukreiptumėme didesnį šilumos srautą į kambarį, už radiatoriaus įdėkite šilumą atspindinčius ekranus. Tai gali būti paprasčiausias kartono lapas, kurio viena pusė apklijuota folija. Taip paruoštą lakštą įstatykite tarp radiatoriaus ir sienos. Virš radiatoriaus pakabinkite lentynėles, kurios taip pat padės kontroliuoti šilumos srautą“, – pataria įmonės „Kauno šilas“ pardavimų vadovas.

Kai langas ne šilumos priešas, o draugas

Daug kalbama apie langų reikšmę mažinant šilumos nuostolius butuose ir namuose – nekeista, nes langai įvardinami kaip pastato dalis, dėl kurios netenkama daugiausiai šilumos energijos. T. Čerauskas nurodo, kad langai gali būti ne tik šilumos „priešas“, bet ir jūsų „draugas“, mažinant šilumos nuostolius.

„Pavyzdžiui, jei ant langų turite žaliuzes, jos gali virsti savotišku jūsų šilumos valdymo pulteliu. Jei diena saulėta, o tokių būna ir žiemą, atverkite žaliuzes – saulės šiluma prisidės prie oro šildymo jūsų bute, ypač jei langai yra pietinėje pusėje. Kitais atvejais, žaliuzes uždarykite – pagal šiluminius parametrus tai atstoja papildomą stiklą, taigi sumažina į lauką išspinduliuojamos šilumos kiekį“, – pataria Tomas Čerauskas.

Tinkama drėgmė

Trečias dalykas, kuriuo verta pasirūpinti – tai optimalia oro drėgme. Tai problematiška vieta, nes prieš prasidedant šildymo sezonui, patalpose oras dažnai būna per drėgnas, o prasidėjus šildymo sezonui – per sausas. „Optimali žmogui santykinė kambario drėgmė yra 45–60 proc. Nusipirkite drėgmės matuoklį, kad galėtumėte sekti šį rodiklį. Jei jis viršija 60 proc., tuomet kyla ne tik sveikatos problemos, tačiau tai palanki terpė ir veistis pelėsiui“, – pasakoja T. Čerauskas.

Specialistas pataria patikrinti, ar gerai veikia ištraukiamoji ventiliacija, jei ne – įrengti ventiliaciniuose kanaluose papildomus ištraukiamuosius ventiliatorius. Tai kiek padidins šilumos nuostolius, tačiau padės išspręsti perteklinės drėgmės problemą. „Jei atlikote visus šiuos veiksmus, tai padėjote pamatus šiltesniam gyvenimui. Svarbu, kad tai virstų įpročiu, nes pastangos turi būti nuolatinės. Kitas žingsnis – būsto atnaujinimas. Jei gyvenate daugiabutyje ar senesniame name, verta pagalvoti apie renovaciją. Jei tai dėl vienų ar kitų priežasčių padaryti sunku, tuomet kalbinkite kaimynus apšildyti bent galinę daugiabučio sieną – pro ją būna didžiausi šilumos nuostoliai“, – pataria specialistas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis