Namo rekonstrukcija: dujų įvedimas ir darbų pradžia

Mūsų portalo skaitytojas Julius praeitų metų pabaigoje savo rankomis baigė rekonstruoti namą. Tam, kad jo svajonė taptų realybe, teko įveikti ne vieną išbandymą. Pateikiame septintąją jo pasakojimų dalį.

1 dalį skaitykite ČIA
2 dalį skaitykite ČIA
3 dalį skaitykite ČIA
4 dalį skaitykite ČIA
5 dalį skaitykite ČIA
6 dalį skaitykite ČIA

***

Dujos

Šis įrašas labai svarbus. Kaip ir buvo minėta ankščiau, pirmame etape antrąjį namo aukštą planuojame šildytis dujomis. Šildomo ploto būtų 63 kv.m., tad kaštai tikrai nebus milžiniški. Manau, o kaip bus - pamatysime.

Kaip vyksta dujų atsivedimas. Mano atveju dujų trasa buvo u= ~20-25m nuo sklypo ribos. 2013 m. kainos: atsivedimas kainuoja po 69Lt/m + 1100 Lt už projektavimą, dėžutę ir kt. dalykus. Neatrodo daug.

Reikalingas prašymas, nuosavybės pažymėjimas, sklypo planas. Standartiškai. Tada Lietuvos dujos užregistruoja mano prašymą dujofikuotis. Per 20 darbo dienų turi duoti atsakymą dėl prijungimo sąlygų. Pagarba aptarnavimo kultūrai ir operatyvumui. Vietoje mėnesio laukimo, laukiau 3 dienas. Atsakyme detaliai aprašyta kaip ir kas būtų daroma, nurodomi terminai ir kainos. Mano atveju vietoj planuotų 20-25 m atstumo jis buvo 36m, o bendra pajungimo kaina 3592,90 Lt. Nors tikėjausi kiek mažesnės sumos, bet ir šita mane tenkino. Pastabėsiu, kad tai yra suma iki kolonėlės pastatymo ant mano sklypo ribos. Dar seks projektavimas sklypo viduje ir dujų atvedimas iki namo.

Būtinai reikalaukite schemos kaip bus tiksliai vedamas dujotiekis iki sklypo ribos. Maniškės pavyzdys:

Kadangi kolonėlę noriu statyti visai netoli nuo mano ir kaimyno sklypų ribos (arčiau nei 1 metras), man buvo reikalingas jo sutikimas. Visus tokius sutikimus ar pan. galima jiems siųsti emailu. Labai patogu.

Kai visi dokumentai pristatyti - pasirašoma sistemos prijungimo sutartis ir per 14 dienų reikia sumokėti visą paskaičiuotą pinigų sumą. Lietuvos dujos užtikrina, kad per 7 mėn. dujos bus atvestos. Realiai, sako, truks kokius 3-4mėn.

Dar vienas geras dalykas, kad, kol laukiame dujų atvedimo iki sklypo ribos, kartu galime projektuotis ir vidaus tinklą (sklype+name). Turiu mintį netgi kalbėti su tais pačiais rangovais, kurie ves iki sklypo, kad jie pravestų ir vidaus tinklą, nei papildomo technikos varymo, nei ką. Žinoma, matysime kiek pinigų jie paprašys.

***

Darbai prasideda

Sugrįžau, nieko nerašiau dėl keletos priežasčių: pirmiausia yra nemažai problemų darbe (gerąja prasme), antra - yra pasikeitimų ir namo projekte.

Trumpai tariant, stogo konstrukciją sugalvojome visiškai naują:

Kodėl? Nes nedžiugino, kaip ir Knysliuko nedžiugino raudonas balionėlis. Idėjų naujam stogui davė vienas netyčia pamatytas stogas:

Tad architekto nenaudai nuėjom ir pasakėme - darom iš naujo. Išplanavimas viduje nesikeitė, šiek tiek sumažejo II aukšo plotas. Bet tai galėjome sau leisti. Šie mūsų pakeitimai iššaukė ir papildomų išlaidų, t.y. 400 Lt priemoka architektui (pradžioje norėjo 800Lt, bet vėliau nusileido), taip pat 700 Lt konstruktoriui už stogo skaičiavimus ir dar 100 Lt neplanuotų išlaidų už toponuotraukos pratęsimą... Taigi, bendroje sumoje iš nedžiugina pakeitimas į džiugina kainavo 1200 neplanuotų litų. Žinoma, tai tik pradžia (apie neplanuotas išlaidas kalbu).

Šiandieninė situacija: labai skubame, turime konkrečias darbų baigimo datas, kurių vis dar tikime pavyks laikytis. Tikimės, kad rugsėjo 1d. jau turėtumėm gyventi II aukšte. Gal vertėtų sakyti norėtumėme...

Labiausiai viską gadina architektas, nors ir vyko šiokie tokie pakeitimai, tačiau galutinių brėžinių (o ir leidimo) dar neturime, dar tas topkės pratęsimas viską sugadino. Geodezistas žadėjo šią savaitę atiduoti pratęstą. Archiktektą atakuoju kasdien.

Esame sutarę statybininkus, kurie mums viską darys, ryt planuojame susitikti, suderėti galutinę kainą ir dėti parašus. Bėda yra tame, kad tie mano statybininkai jau mindžikuoja prie durų norėdami kuo skubiau pradėti, o aš vis neturiu leidimo. Bijau, kad jie nepasiimtų kito didelio objekto, tada man jų teks laukti iki nežinia kada. Na, blogiausiu atveju turiu dar vienus rekomenduotus, bet norėčiau tų, kuriuos esu išsirinkęs.

Kitas akibrokštas su stogo danga, nors viena didžiausių įmonių žadėjo branginti šiferį nuo kovo mėn., visai neplanuotai jį pabrangino nuo vasario. Dar sausio pabaigoje kalbėjau su prekybininkais, suderėjau po 19lt/lapas, o po to pabrangino, ir ne šiaip sau - o visu litu!!! O mano stogas 160kv.m., su atsarga reikia 290 lapų, štai tau ir smagumas.... minus 300 Lt kaip į balą.

Apie dujas ir elektrą parašyti kituose įrašuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis