Kokiais kriterijais vadovautis renkantis statybininkus?

Renkantis statybos darbų įmonę, o gal net ir privačių asmenų komandą, kuri dirba verslo liudijimų pagrindu, labai svarbu įvertinti, kaip Jūs jausitės visame darbų procese, kiek laiko ir pastangų turėsite skirti, kad rezultatas bent iš dalies atitiktų jūsų pageidaujamą, bei kaip užtikrintai jaučiatės, dėl šios komandos galimybių kokybiškai ir kompetetingai įvykdyti jiems keliamus tikslus.

Vis dėlto, kaip reikėtų visa tai suprasti, jeigu su statybininkais bendraujate pirmą kartą? Visų pirma, reikėtų įsitikinti, ar Jūs vieni kitus suprantate teisingai. Pasikalbėkite apie tai, kaip Jūs suvokiate “kokybę”, kaip jie įsivaizduoja, kas yra kokybiškas ir nekokybiškas darbas. Kokias pastangas deda, kad pasiektų norimą kokybės lygį. Derėtų pasiteirauti, kas vienu ar kitu atveju įtakoja, kad net ir esant pakankamai darbininko kompetencijai nepavyksta pasiekti norimo rezultato. Šiuo atveju statybininkas turėtų paaiškinti, kad kokybę įtakoja keturios dedamosios: kompetencija, laikas, medžiagos, tinkamas procesas arba kontrolė. Ir būna atvejų, kai klientas pasirenka prastos kokybės plyteles, kurios neretai būna netaisyklingos formos, išsigaubusios, nusiperka netinkamai sandėliuotas, nupigintas medžiagas ir reikalauja iš statybininko aukščiausios kokybės, bei idealaus paviršių lygumo. Kitu atveju, gali būti ir geros medžiagos ir geri specialistai, tačiau nesilaikant technologinių pertraukų ir skubant viską užbaigti, atlikti darbus kuo greičiau – rezultatas dažnu atveju gali ir nuvilti. Todėl labai svarbu klientui paaiškinti, kad norint pasiekti aukštą kokybę, svarbu pasirinkti kompetetingus statybininkus, nepataupyti pinigėlių kokybiškoms ir tinkamai sandėliuotoms medžiagoms, susitaikyti su technologinio proceso reikalavimais ir tinkamai kontroliuoti procesą arba pasirinkti rangovą, kuris turi išdirbtą, aprašytą darbų kontrolės procesą. Dažnu atveju statybinės bendrovės, o ypač privačios komandos, neturi tinkamo ir reglamentuoto darbų organizavimo proceso, todėl žmogiškojo faktoriaus klaidos būna pavėluotai pastebimos, o neretai ir “pakavojamos”, todėl tokie veiksmai, kaip reguliarus objekto lankymas, tinkamos darbų aktavimo formos turi didelę įtaką galutiniam rezultatui, o tuo pačių ir Jūsų savijautai.

Jeigu jau po pokalbio su statybininkais jaučiatės, kad jūsų požiūriai sutampa, esate supažindinti su darbo organizavimo procesu, pats metas pereiti prie sekančio etapo – GARANTIJŲ. Vienas iš stipriausią įtaką darančių Jūsų vidiniam užtikrintumo jausmui informacinis šaltinis yra rekomendacijos. Net nelaukdami reikalaukite, kad statybininkai duotų paskutinių jų klientų kontaktus ir drąsiai skambinkite teirautis, ar tai, ką ką tik girdėjote yra bent iš dalies tiesa. Nepamirškite pasiteirauti apie tai, kiek pats klientas skyrė laiko ir pastangų visame darbų organizavime ir kaip jis jautėsi, nes gali būti, taip, kad klientas pats viską taip kontroliavo, kad net ir vidutiniškiems statybininkams viskas puikiai pavyko, bet tai nereiškia, kad jie vieni gali tą patį pakartoti. Žinoma, turėkite omenyje ir nenustebkite, kad po to, kai Jūs pareikalavote kontaktinio asmens telefono numerio ir jam paskambinote, sutartyje rasite punktą, kuriuos Jūs sutinkate, kad būsimi potencialūs užsakovai, gali skambinti Jums ir teirautis apie darbus Jūsų objekte. Didelis privalumas, jeigu statybininkai jau pačioje bendravimo pradžioje susitaria, kad bet kuriuo atveju Jūs rašysite jiems rekomendaciją, tai rodo tinkamą orientaciją ir dedamas pastangas į tai, kad rezultatas bet kuriuo atveju Jus tenkintų.

Šiame etape Jūs jau pasirinkote statybininkus, su kuriais radote bendrą kalbą, bei apie kuriuos gerai atsiliepė Jų klientai. Galite manyti, kad pusė darbo jau padaryta. Beliko tik susiderinti kainas ir numatyti darbų pradžią. Nenustebkite, kad geri statybininkai turi užsakymų ir negali nuo rytojaus pradėti darbus, todėl čia dar vienas signalas, kai statybininkas į klausimą “Nuo kada galite pradėti?” atsako: Hm.. Leiskite pagalvoti… gal nuo rytojaus…?”

Visiškai aišku, kad greitai, pigiai ir kokybiškai nebūna. Reikia rinktis tik du iš trijų: greitai, kokybiškai ir nepigiai arba pigiai, bet nekokybiškai ir greitai, arba pigiai, kokybiškai, bet labai labai ilgai. Tačiau yra dar vienas svarbus faktorius, kuris dažniausiai Jūsų norą sutaupyti apverčia aukštyn kojomis. Jeigu Jūs perkate pigias paslaugas, tai turite nusiteikti, kad turėsite ir pats daug dirbti. Tik tokiu atveju rezultatas gali būti toks, kokio jūs norėjote, o visais atvejais, kai jūs samdote pigius “specialistus” ir pats tik laukiate rezultato, sąmatos gaunasi 2 arba 3 kartus didesnės ir labai daug nemalonių emocijų. O perkant brangias paslaugas, dažnu atveju Jūs gaunate ir racionalius patarimus, kurie Jums gali sutaupyti ir ne vieną dešimtį tūkstančių litų, o gal net ir šimtų.

Šaltinis: statyba24.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis